top of page
Kamp Videosu
Kamp Hakkında

Evrenin sırlarını keşfedelim mi?

Astronomi Kampı ile 10-18 yaş grubu kampçılar, astronomlar eşliğinde, uzay, evren, gezegenleri keşfeder. Evrenin derinliklerine seyahat etmenin heyecanını yaşar.

Neden burası başka?

Kampçılar gezegenleri, Güneş Sistemini, yıldızları, gökadaları keşfe çıkar.

“Uzaya seyahat etmek nasıl oluyor?”, “Evrende sadece biz mi varız?” gibi sorulara beraber yanıt ararlar.

Gözlem evinde, güneşi, ayı, gezegenleri ve derin uzayı gözlemlerler. Çeşitli atölye çalışmaları ile üç boyutlu modeller üreterek evreni anlamaya çalışırlar.

Evrenin sırlarını takım çalışmasıyla keşfederler.

Yaşama karşı merak duyguları gelişir, soru sormayı, sorgulamayı öğrenirler.

Dünyaya ve kendi yaşamlarına bilimsel bakış açısıyla da bakarak, rasyonel düşünmenin temellerini atarlar.

Gün sonunda yapılacak çeşitli kampçılık oyunları ile mücadele etmeyi, engeller karşısında çözüm üretmeyi öğrenirler.

Birbirinden eğlenceli kamp aktiviteleri ile hem eğlenirler hem de yepyeni dostluklar kurarlar. Eşsiz deneyimlerle evlerine dönerler.

Kamp ortamı nasıl?

Gün boyu Urla’daki BilimSEV tesislerinde vakit geçiren kampçılar, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi Yaşam Merkezi'nin konforlu yurt odalarında konaklar.

Kampçılar gün boyu atölyelerde evrenin sırlarını keşfedip, öğleden sonraki zamanlarda doğada yaşam teknikleri, hızlı çözüm üretme, takımla uyumlu çalışma gibi çeşitli kamp aktiviteleri ve oyunlarla vakit geçirir. Kampçılar kalan vakitlerini ise Çeşme ve Alaçatı’ya yapılacak geziler ve kamptaki müzikli partiler ile değerlendirir.

Kampta yapılan tüm aktiviteler, profesyonel eğitmenler tarafından kamp direktörleri ve takım koçları denetiminde gerçekleşir.

Kamp Künyesi
Astronomi Kampı 2017
Türü: Bilim Kampları
Yaş Grubu: 10-18
Süre: 6 gün
Yer: Urla/İzmir
 
Ücret: 2990TL
Kamp Tarihler​i
1.Dönem: 2 - 7 Tem.
2.Dönem: 9 - 14 Tem.
3.Dönem: 16 - 21 Tem.
4.Dönem: 23 - 28 Tem.
5.Dönem: 30 Tem. - 4 Ağt.
6.Dönem: 6 - 11 Ağt.
7.Dönem: 13 - 18 Ağt.
8.Dönem: 20 - 25 Ağt.
Mert&Aslı
Kamp Bilgileri

Kamp Tesisi ve Konaklama​ 

Bilim Kampları, rüzgarı ve doğası ile cennet olarak kabul edilen Urla'da gerçekleşmektedir. Kampçılar, kamp süresince sadece kendilerine tahsis edilmiş olan İYTE (İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi) Yaşam Merkezi kamp tesisimizde konaklar. 3500 hektar alana yayılan İYTE Yaşam Merkezi konforlu odaları, yeşil alanları, aktiviteleri ve zengin yemek menüleri ile kampçılara mükemmel bir kamp ortamı sunar. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na 30 dakika uzaklıktaki kamp tesisi, Alaçatı ve Çeşme'ye 15 dakika, sörf istasyonuna ise 5 dakika mesafededir. Tesiste konaklama, kampçılar için özel olarak tasarlanmış 2 veya 4 kişilik odalarda yapılır.

 

Aktiviteler

Atölyeler, yüzme, futbol, basketbol, tenis, masa tenisi, langırt, dj performansları ve partiler, geziler, açık hava sineması, yarışmalar.

 

Ücrete Dahil Olanlar

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, eğitimler ve kamp aktiviteleri, teknik malzemeler, kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler ve kantin alışverişleri ücrete dahil değildir.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için GENEL BİLGİLER sayfasını inceleyebilirsiniz. 

bottom of page