top of page
KAYAK-VE-SNOWBOARD-BANNER_rotater.jpg
Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Kayak & Snowboard Kampı
 
Yer: Kaprun/Avusturya

Yaş Grubu: 12 - 17

Süre: 7 gün

Kontenjan: 20 Kampçı


Ücret: 1990 Euro
Dönem: 18 - 24 Ocak 2025

Alplerde Kayak bambaşka!

Avusturya Snowboard ve Kayak Kampı, sömestre tatilinde yurtdışı deneyimi yaşamak, Alp Dağları'nda kaymak ve keyifli vakit geçirmek isteyen (ortaokul 7 - 8 sınıf ve lise) gençler için hazırlanmış özel bir programdır.

Kampın temel hedefi, kampçıların snowboard ve kayak sporlarındaki seviyelerini geliştirmek, onlara keyifli bir tatil yaşatmak ve uluslararası deneyim kazandırmaktır.

Avusturya gibi kayak ve snowboard konusunda dünyanın en üst klasmanında yer alan bir ülkenin kayak merkezinde kaymak bu sporla yakından ilgilenen kampçıların vizyonlarının ve kayak kültürlerinin gelişmesine önemli katkılar sağlar. 

Alp dağlarında kayma şansına sahip olan kampçılar, mekanik tesislerin kullanımından pistte dikkat etmeleri gereken kurallara kadar pek çok konuda profesyonel kayak ve snowboardçuların nasıl hareket ettiğini gözlemleyerek kendilerini geliştirirler. 

Kampın gerçekleştiği Kaprun Kayak Merkezi ve bölgenin zirvesinde yer alan Kitzsteinhorn Buzulu'na büyük yatırımlar yapılmış ve bölge mekanik tesisler ve pistler açısından dünyanın en iyi kayak merkezlerinden biri haline gelmiştir. Kampın gerçekleştiği bölge 3K bağlantısı ile Alp dağlarının en uzun mekanik tesis ve pistlerine sahip kayak merkezidir. (Bkz.Kitzsteinhorn)

Neden burası başka?

Dünyanın sayılı kayak merkezleri arasında yer alan Zell Am See ve Kaprun bölgesi, kampçılara snowboard ve kayak sporları dışında da Isıtmalı Su Parkı ve SPA, Alpine coaster, buz pateni, freestyle gösterileri gibi aktiviterle zengin bir içerik sunar.

Kampın son günü gerçekleştirilen Salzburg Şehir Turu'nda kampçılar, dünyaca ünlü Redbull sporcularının araçlarının sergilendiği Hangar 7 ve ünlü besteci Mozart'ın Evi'ni gezme şansı bulurlar. (Merak ettiğiniz aktiviteleri incelemek için linkleri tıklayın.) 

Kamp ortamı nasıl?

Programa orta ve ileri seviye kayak veya snowboard yapabilen 12 - 17 yaş gençler kabul edilir. Eğitimler, kampçıların fiziklerine uygun, son model snowboard ve kayak malzemeleri ile verilir.

Başlangıç seviyesinde olan kampçılar, Kaprun Ski&Snowboard School'dan başlangıç eğitim paketi almak zorundadır.

Tüm günlerini kayarak geçiren kampçılar, performanslarına göre günde 5 - 6 saat kayma imkanı bulurlar.

Kamp süresince kampçılara, Friends Kampları ekibinden yetişmiş, kayak ve snowboard branşlarında aktif sporculuk geçmişleri olan deneyimli koçlar eşlik eder. 

Avusturya programı, kampçılara Alp Dağları’nın uzun ve farklı zorluk derecelerindeki pistlerinde kayma fırsatı sunar.

Özellikle freestyle hareketler yapmaya ilgi duyan kampçılar için farklı seviyelere göre hazırlanmış snowparklar bu bölgede yer almaktadır.

Alp Dağları'nın büyüleyici atmosferinde kaymak ve unutulmaz zaman geçirmek isteyen gençler için Avusturya Kayak ve Snowboard Kampı son derece keyifli bir seçenektir.

"Hayat, insanın cesaretine göre büyür veya küçülür." 

Anais Nin

Kamp Hakkında
Kayak Merkezi
TBA_5608.JPG

Kamp Tesisi ve Konaklama​ 

Avusturya Kamp Merkezi, Alp Dağları'nın eteklerinde yer alan Zell Am See - Kaprun’dadır. Dünyanın en ünlü kayak merkezleri arasında yer alan Kaprun, uzun ve kaliteli pistleri ile gençlere sınırsız kayak imkanı sunar. Kamp süresince kampçılar, kendilerine tahsis edilen butik otel konseptindeki 4 yıldızlı özel kamp tesisinde konaklar. Kampçılar, sabah kahvaltılarını ve akşam yemeklerini kamp tesisinde alır, öğlen yemeklerini ise kayak merkezlerinde yerler. Bu sayede kampçılar, daha uzun süre kayma imkanı bulur.  Kampta kızlar ve erkekler gruplara ayrılır ve 2 veya 4 kişilik odalarda koçlarla birlikte konaklar.

Aktiviteler

Tauren SPA'da yüzme ve aqua park, buz pateni, alpine coaster, freestyle snowboard ve kayak gösterileri, sinema, Salzburg gezisi (Redbull Hangar 7 ve Mozart Müzesi), gece eğlenceleri ve partiler.

Ücrete Dahil Olanlar

Yarım pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, teknik malzemeler, skipass (çıkışlar), snowboard ve kayak koçluğu, kamp özel ödülü ve sertifika. (Uçak bileti, transferler, vize işlemleri, yurtdışı harç pulu, ekstrem sporlar sağlık sigortası, aktivite girişleri, öğlen yemekleri ve başlangıç seviyesi için Kaprun Snowboard&Ski School'dan 1 günlük temel eğitim ücrete dahil değildir.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için SIK SORULAN SORULAR sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Kamp Bilgileri
bottom of page