top of page
13.KAYAK VE SNOWBOARD KAMPI.jpg
Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Kayak & Snowboard Kampı
 
Yer: Uludağ/Bursa

Yaş Grubu: 9 - 17

Süre: 6 gün

Kontenjan: 40 Kampçı


Ücret: 99.990TL
1.Dönem: 19 - 24 Ocak 2025 (Dolu)

2.Dönem: 26 - 31 Ocak 2025

Bu kayak kampı bambaşka!

Kayak ve Snowboard Kampı, kayak ve snowboard sporlarını öğrenmek veya bu sporlarda kendini geliştirmek isteyen ortaokul ve lise öğrencileri için hazırlanmış eğlenceli ve keyifli bir kış kampı programdır.

Mekanik tesisleri, farklı seviyelerdeki pistleri ve aktivite alanları ile kayak ve snowboard severlerin gözde kayak merkezlerinden biri olan Uludağ'da gerçekleşen kampta, yoğun okul temposundan yorulan gençler, gün boyu kayak yapma ve eğlenceli aktiviteler ile keyifli vakit geçirme fırsatı yakalar.

Kampçılar, yaş gruplarına ve seviyelerine göre eğitimlere ve aktivitelere katılırlar. Teknik eğitimlerde, yeni başlayacak kampçıların kayak veya snowboard sporunu doğru bir sistemle ve güvenli koşullarda öğrenmesi hedeflenir. Çalışmaların yapıldığı hafif eğimli pistler, yeni başlayanların eğitimleri için son derece elverişli ve güvenlidir.

Günde toplam 4 saat kayak veya Snowboard yapan kampçılar, kamp sonunda düz kayma, dönüş yapma tekniklerini tamamlar ve lift kullanabilir seviyeye gelirler. Orta ve ileri seviye kampçılar, ise kayak ve snowboard branşlarında deneyimli Friends Koçları eşliğinde tekniklerini ve performanslarını geliştirirler. 

Neden burası başka?

Friends Kampları, kuruluşundan bu yana kayak ve snowboard sporlarına özel ilgi göstermiş, kış sporlarını seven gençlerin ve ebeveynlerin tercihi olmuştur. Friends Kampları bünyesinde kayak ve snowboard sporları ile tanışan kampçılar, yıllar içerisinde branşlarında milli takıma kadar yükselme başarısı göstermiştir.

Tecrübeli kamp direktörleri tarafından hazırlanan kamp programında gençleri, yolculuğa çıktıkları andan itibaren farklı sürprizler beklemektedir. Kayak ve snowboard yaparken özgürlüğün ve adrenalinin tadına varan kampçılar, geceleri ise renkli aktiviteler ve partilerle eğlenirler.

Kayak ve Snowboard Kampı, kampçıların hayat görüşleri ile sorumluluk bilinçlerinin gelişmesine ve inisiyatif kullanabilmelerine katkıda bulunur.

Doğa ile uyumlu yaşamayı, zorluklarla mücadele etmeyi ve engeller karşısında çözüm üretmeyi öğretir.

Özgürlük, özgüven, paylaşma, takım ruhu ve mücadele duyguları gelişir.

Kamp ortamı nasıl?

Kampa kayak ve snowboard sporlarına ilgi duyan her seviyeden 10 - 17 yaş gençler, kabul edilir. Eğitimler, kampçıların fiziklerine uygun, son model snowboard ve kayak malzemeleri ile verilir.

Yeni başlayanlar, Friends koçları eşleğinde kampın gerçekleştiği tesisteki kayak ve snowboard okulundan başlangıç eğitimi alırlar. Orta ve ileri seviye kampçılar ise ilk günden itibaren Friends Koçları ile birlikte serbest kaymaya başlarlar.

Kamp süresince kampçılara, Friends Kampları ekibinden yetişmiş, kayak ve snowboard branşlarında aktif sporculuk geçmişleri olan deneyimli koçlar eşlik eder. 

Uludağ Kayak Merkezi, kampçılara uzun ve farklı zorluk derecelerindeki pistlerinde kayma fırsatı sunar.

Kampçılar, kayak dışında kalan zamanlarda heyecanlı aktiviteler yaparak eğlencenin tadına varırlar. Geceleri ise kamp oyunları ve partilerle günün yorgunluğunu atarlar.

Beyaz dağların büyüleyici atmosferinde kaymak ve unutulmaz zaman geçirmek isteyen gençler için Sömestir Kayak ve Snowboard Kampı son derece keyifli bir seçenektir.

"Hayat, insanın cesaretine göre büyür veya küçülür." 

Anais Nin

Kamp Hakkında
Kayak Merkezi

Kamp Tesisi ve Konaklama​ 

Snowboard ve Kayak Kampı'nda konaklama, kayak merkezinde yer alan 5 yıldızlı Karinna Otel'de yapılır. Kamp için son derece elverişli olan otel, bölgenin en büyük kayak tesisi olup kampçılar açısından son derece konforlu ve güvenlidir. Otelin önünde teleski mevcuttur. Kayak odası çıkışı yeni mekanik tesislere 10 metre mesafededir. Kampta küçük yaş grubu kampçılar, 3 - 4 kampçı 1 koç şeklinde, büyük yaş grubu kampçılar ise 4 - 5 kişilik gruplar halinde koçsuz konaklar. Odalar, kampçıların rahat edebilmesi için özel olarak düzenlenmiş ve kamp ruhuna uygun hale getirilmiştir. Program direktörleri ve koçlar, kampçılara 24 saat gözetmenlik ve rehberlik yapar.

*Sömestir tatilindeki yoğunluk durumu ve hava - pist koşullarına göre benzer standartlarda farklı otellerde konaklama yapılabilir.

Aktiviteler

Havuz, sucuk ekmek, kamp oyunları, gece eğlenceleri ve partiler.

Ücrete Dahil Olanlar

Otel konseptine göre yarım veya tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, koçluk hizmetleri, kayak ve snowboard gözetmenliği, skipass (çıkışlar), kamp özel ödülü ve sertifika.

***Ulaşım, transferler, otel konseptine göre öğlen yemeği, teknik malzeme kiralama (kayak, snowboard, kayak kıyafetleri), başlangıç seviyesi için kayak okulundan alınacak temel eğitim (süresi kampçının performansına göre  değişmektedir) ücrete dahil değildir.***

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için SIK SORULAN SORULAR sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Kamp Bilgileri
bottom of page