top of page
Kamp Videosu
Kamp Hakkında

Kendini keşfetmek için sen de gelsene!

Keşif Kampı, özellikle 14-18 yaş grubundaki gençlerin ilginç deneyimler yaşamasını sağlayan gelişim odaklı bir programdır. Bu programla kampçılar farklı atölyelerde, konularında uzman eğitmenler eşliğinde, bireysel becerilerini geliştirip, farklı dünyaların kapılarını aralayabilirler.

Neden Burası Başka?​

Çünkü kampçılar, her sabah farklı bir atölye ile güne başlayarak eşsiz deneyimler yaşayacaklar.

Bilim ve Teknoloji atölyesinde bilimi dokunarak, hissederek ve deneyerek uygulamalı öğrenebilirler. Yerçekimi , etki – tepki, sesin hızı ve doğada işleyen daha birçok farklı yasayı, deney istasyonlarında kampçılar kendileri deneyerek görebilir. Böylece bilimsel düşünmenin aslında ne kadar da eğlenceli olabileceğini fark ederler.

Mutfak atölyesinde, deneyimli şeflerle yemek yapıp, yaptıkları yemeğin tadına bakarlar. Yaratıcı drama yöntemiyle kitap okuma atölyesinde dinlemeyi, duyduğunu anlatmayı ve sorgulamayı öğrenirler, dinazor ve fosil atölyesinde araştırmacı kişilikleriyle keşfe çıkacaklar, astronomi atölyesinde uzayın gizemli dünyasını gözlemlerler.

Doğal yaşam öğrenme alanında şehirde öğrendikleri tüm ezberlerin dışına çıkarlar. Kırsal yaşamı tecrübe ederler, kendi yetiştirdiği sebze meyvelerin tadına bakabilir, maket ineklerden süt sağabilirler.

Şehir hayatından uzaklaşan kampçılar burada araştırmanın, bilimin, keşfetmenin ve eğlencenin keyfini doyasıya yaşar.

Atölyeler esnasında kampçıların sosyalleşme ve takım halinde çalışma yönleri gelişir. Kişisel becerilerini fark eden kampçılar kendilerini keşfetmeye başlar.

Gün sonunda yapılacak çeşitli kampçılık oyuncuları ile mücadele etmeyi, engeller karşısında çözüm üretmeyi öğrenirler.

Bu program sayesinde kampçıların hayat görüşleri ile sorumluluk bilinçleri, özgürlük, özgüven, paylaşma ve takım ruhu duyguları gelişir.

Birbirinden eğlenceli kamp aktiviteleri ile hem eğlenirler hem de yepyeni dostluklar kurarlar.

Kamp ortamı nasıl?

Gün boyu Urla’daki BilimSEV tesislerinde vakit geçiren kampçılar, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi'nin konforlu yurt odalarında konaklar. Kamp programı renkli atölyelerden oluşur. Kampçılar, sabahları çeşitli atölyelerde becerilerini geliştirip, öğleden sonraki zamanlarda ise doğada yaşam teknikleri, hızlı çözüm üretme, takımla uyumlu çalışma gibi çeşitli kamp aktiviteleri ve oyunlarla vakit geçirir. Kampçılar kalan vakitlerini ise Çeşme ve Alaçatı’ya yapılacak geziler ve kamptaki müzikli partiler ile değerlendirir.

Kampta yapılan tüm aktiviteler, profesyonel eğitmenler tarafından kamp direktörleri ve takım koçları denetiminde gerçekleşir.

Kamp Künyesi
Keşif Kampı 2017
Türü: Gelişim Kampları
Yaş Grubu: 14-18
Süre: 6 gün
Yer: Urla/İzmir
 
Ücret: 2490TL
Kamp Tarihler​i
1.Dönem: 2 - 7 Tem.
2.Dönem: 9 - 14 Tem.
3.Dönem: 16 - 21 Tem.
4.Dönem: 23 - 28 Tem.
5.Dönem: 30 Tem. - 4 Ağt.
6.Dönem: 6 - 11 Ağt.
7.Dönem: 13 - 18 Ağt.
8.Dönem: 20 - 25 Ağt.
Deniz
Kamp Bilgileri

Kamp Tesisi ve Konaklama​ 

Gelişim Kampları, rüzgarı ve doğası ile cennet olarak kabul edilen Urla'da gerçekleşmektedir. Kampçılar, kamp süresince sadece kendilerine tahsis edilmiş olan İYTE (İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi) Yaşam Merkezi kamp tesisimizde konaklar. 3500 hektar alana yayılan İYTE Yaşam Merkezi konforlu odaları, yeşil alanları, aktiviteleri ve zengin yemek menüleri ile kampçılara mükemmel bir kamp ortamı sunar. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na 30 dakika uzaklıktaki kamp tesisi, Alaçatı ve Çeşme'ye 15 dakika, sörf istasyonuna ise 5 dakika mesafededir. Tesiste konaklama, kampçılar için özel olarak tasarlanmış 2 veya 4 kişilik odalarda yapılır.

 

Aktiviteler

Kamp oyunları, yüzme, plaj voleybolu, plaj futbolu, basketbol, tenis, masa tenisi, langırt, dj performansları ve partiler, şehir turları, , açık hava sineması, yarışmalar.

 

Ücrete Dahil Olanlar

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, eğitimler ve sportif aktiviteler, teknik malzemeler (yelken, board vs.), kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler, kantin alışverişleri ücrete dahil değildir.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için GENEL BİLGİLER sayfasını inceleyebilirsiniz. 

bottom of page