top of page
  • Yazarın fotoğrafıHakan Sönmezöz

Meral Sönmezöz Yaz Kampı Bursu

Friends Kampları kurucuları Sönmezöz Ailesi'nin emekli öğretmen merhum Meral Sönmezöz anısına hayata geçirdikleri Yaz Kampı Bursu projesinde başvurular başladı.


Eşi Burhanettin Sönmezöz'ün 1985 yılında vefatından sonra yalnız bir anne olarak oğlunun tüm sorumluluğuna alan, öğretmenliğin yanı sıra, katıldığı sergilerden ve kermeslerden kazandığı ek kazançlar ile oğlunu sportif etkinliklere ve yaz kamplarına göndererek gelişimine destek olan Meral Sönmezöz, eğitim gönüllüsü ve yardımsever bir anneydi. Uzun yıllar Anadolu'nun farklı noktalarında ve İstanbul'da okul müdürü ve öğretmen olarak görev yapmış, bir çok genç kızın sanat ile buluşmasını sağlamıştı. Emeklilik yıllarında ise yardım derneklerinde görev yapmış ve bir çok öğrencinin eğitimine destek olmuştu. 2016 yılında ailesi ile birlikte Urla'ya yerleşen Meral Sönmezöz Friends Kamplarının ve BE Camp Merkezinin gönüllü destekçilerinin başında yer almaktaydı. Meral Sönmezöz Yaz Kampı Bursu kendisinin anısına oğlu Hakan Sönmezöz, gelini Tuba Sönmezöz ve torunları Begüm ve Emre Sönmezöz tarafından 2022 Yaz Döneminden itibaren tek başına çocuk yetiştirmek durumunda olan annelerin çocuklarına karşılıksız olarak verilecek.


Yaz Kampı Bursu başvuruları e-posta ile yapılacak. Gerekli şartları sağlayan çocuklara ve gençlere bir dönem yaz kampına burslu olarak katılma hakkı sağlanacak. Burs verilen öğrencilerin bilgileri saklı tutulacak.

Sizde Bir Gencin Gelişime ve Geleceğine Destek Olabilirsiniz!

Sönmezöz Ailesinin her yaz döneminde vereceği 10 kişilik yaz kampı bursunun yanı sıra, Friends Kampları da burs imkanının daha çok öğrenciye ulaşması için bir kampanya başlatıyor. Bu kampanya kapsamında yardımsever kişi ve kuruluşların karşılayacağı her bir yaz kampı bursu için Friends Kamplarıda +1 öğrenciye yaz kampı bursu verecek. Bu sayede daha fazla ihtiyaç sahibi genç yaz kamplarına katılma, yeni dostluklar kurma, ufkunu genişletme ve kendini geliştirme şansı bulacak. Geçmiş yıllarda Friends Kamplarına katılan kampçıların aileri ve gençlerin gelişimine destek olmak isteyen kişi ve kuruluşlar bu kampanyaya destek olarak sosyal sorumluluklarını yerine getirebilirler. Bir kamp deneyimi bir gencin tüm geleceğini değiştirebilir.

 

Burs Şartları

  • Babanın vefatı nedeniyle ebeveyn olarak sadece annesi tarafından bakılıyor olmak.

  • Eğitim hayatında başarılı olmak.

  • Eğitim hayatında her hangi bir disiplin cezası almamış olmak.

  • Maddi açıdan yaz kampı ücretini karşılayamayacak durumda olmak.

  • Yukarıda belirtilen şartları belge ile kanıtlayabilmek.


Başvuru Şekli

Yaz kampı bursu almak için talebinizi info@friendstravel.com.tr adresine e-posta olarak gönderebilirsiniz. Yaz kampı bursunu kimin için talep ettiğinizi, neden talep ettiğinizi ve belirtilen şartlara uygun olduğunuzu e-postanızda belirtmeyi unutmayın. Başvurunuz değerlendirilecek ve uygun görülmesi durumunda sizinle iletişime geçilerek gerekli evraklar talep edilecektir.


Yaz kampı bursu bir para bursu değildir. Yaz kampına ücretsiz katılım hakkı sağlamaktadır. Her hangi bir şekilde satılamaz ve devir edilemez.

 


129 görüntüleme

Comments


bottom of page