top of page
SERUVENBANNERNEW.jpg
Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Serüven Kampı
 
Türü: Keşif ve Gelişim
Yer: Urla/İzmir
Yaş Grubu: 8 - 11
Tarih: 04 - 10 Ağustos
Süre: 7 gün
Ücret: 4990TL

Gerçek serüven burada, sen de gelsene!

Serüven Kampı, 8 -11 yaş grubu (ilkokul 3 - 4.sınıfa ve ortaokul 5 - 6.sınıfa devam eden) kampçılar için özel olarak hazırlanmış keşifler ve yeni maceralar ile dolu eşsiz bir programdır. Kampçılar, kamp süresince şehirin karmaşasından uzaklaşır, Ege'nin harika doğasında kişisel becerilerini geliştirir ve kendilerini keşfetmenin heyecanını yaşarlar.

Bu programla kampçılar farklı atölyelerde konularında uzman eğitmenler eşliğinde, yepyeni bilgiler öğrenerek farklı dünyaların kapılarını aralayabilirler.

Neden Burası Başka?

Kampçılar her sabah farklı bir atölye ile güne başlayarak eşsiz deneyimler yaşarlar.

Mutfak atölyesinde, deneyimli bir şef eşliğinde ekmek, peynir, yoğurt, konserve yapımı ile tanışır, kendi pizzalarını, reçellerini, çikolatalarını, pastalarını yaparlar. Böylece kampçıların hayatta kalma becerileri ve özgüvenleri gelişir, pratik düşünme kabiliyetleri artar. Aynı zamanda sağlıklı yaşam ve gıda üretimi farkındalığı kazanırlar.

Güneş'i, Ay'ı, gezegenleri ve derin uzayı teleskoplarla gözlemlerler.

Yaratıcı drama yöntemiyle kitap okuma atölyesinde dinlemeyi, duyduğunu anlatmayı ve sorgulamayı öğrenirler.

Bilim ve Teknoloji atölyesinde çeşitli deneyler yaparak doğadaki pek çok fizik, kimya olayını hissederek ve uygulamalı olarak öğrenebilirler.

Doğal yaşam öğrenme alanında kırsal yaşamı deneyimleyerek, kendi yetiştirdiği sebze meyvelerin tadına bakabilir, maket ineklerden süt sağabilirler.

Şehir hayatından uzaklaşan kampçılar burada araştırmanın, bilimin, keşfetmenin ve eğlencenin keyfini doyasıya yaşar.

Kişisel becerileri gelişir, atölyelerle kendilerini keşfederler.

Atölyeler esnasında sosyalleşme, takım halinde çalışma, bireysel çalışma gibi yönlerini geliştirirler.

Gün sonunda yapılacak çeşitli kampçılık oyuncuları ile mücadele etmeyi, engeller karşısında çözüm üretmeyi öğrenirler.

Bu program sayesinde kampçıların hayat görüşleri ile sorumluluk bilinçleri, özgürlük, özgüven, paylaşma ve takım ruhu duyguları gelişir.

Birbirinden eğlenceli kamp aktiviteleri ile hem eğlenirler hem de yepyeni dostluklar kurarlar.

Kamp ortamı nasıl?

Gün boyu Urla’daki renkli etkinliklerde vakit geçiren kampçılar, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesinin konforlu yurt odalarında konaklar. Program spor, sanat, müzik ve bilim temalı atölyelerden oluşur. Kampçılar, sabahları keyifli atölyelerde becerilerini geliştirip, öğleden sonraki zamanlarda ise doğada yaşam teknikleri, hızlı çözüm üretme, takımla uyumlu çalışma gibi çeşitli kamp aktiviteleri ve oyunlarla vakit geçirir. Kampçılar, kalan vakitlerini ise Çeşme ve Alaçatı’ya yapılacak şehir turları ve kamptaki müzikli partiler ile değerlendirir.

Kampta yapılan tüm aktiviteler, profesyonel eğitmenler tarafından, kamp direktörleri ve takım koçları denetiminde gerçekleşir.

"Keşfetmekle geçen günler, gerçek mutluluk günleridir."

Anonim

Kamp Hakkında
Kampçılar Ne Dedi?
DSC_9597.jpg

Kamp Tesisi ve Konaklama 

Serüven Kampı, güneşi ve doğası ile cennet olarak kabul edilen Urla'da gerçekleşmektedir. Kampçılar, kamp süresince sadece kendilerine tahsis edilmiş olan İYTE (İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi) Yaşam Merkezi kamp tesisimizde konaklar. 3500 hektar alana yayılan İYTE Yaşam Merkezi konforlu odaları, yeşil alanları, aktiviteleri ve zengin yemek menüleri ile kampçılara mükemmel bir kamp ortamı sunar. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na 30 dakika uzaklıktaki kamp tesisi, Alaçatı ve Çeşme'ye 15 dakika mesafededir. Tesiste konaklama, kampçılar için özel olarak tasarlanmış 4 kişilik odalarda yapılır.

Aktiviteler

Atölyeler (Mutfak, doğal yaşam, sanat ve drama, bilim ve teknoloji) kamp oyunları, yüzme, basketbol, futbol, voleybolu, şehir gezileri (Alaçatı-Çeşme-Urla), tekne turu, açık hava sineması, gece eğlenceleri, yarışmalar.

Ücrete Dahil Olanlar

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, eğitimler ve sportif aktiviteler, teknik malzemeler (yelken, board vs.), kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler, su parkı, tekne turu, su sporları, kantin ve gezilerdeki kişisel alışverişler ücrete dahil değildir.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için SIK SORULAN SORULAR sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Kamp Bilgileri
bottom of page