top of page
SINEMA-BANNER.jpg
Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Sinema Kampı
 
Türü: Sanat ve Gelişim
Yer: Aladağ/Bolu
Yaş Grubu: 14 - 18
Tarih: 05 -  11 Temmuz
Süre: 7 gün
Ücret: 4990TL

Beraber film çekiyoruz! Sen de gelsene!

Sinema Kampı, 14 - 18 yaş grubu lise öğrencilerinin sinema ve sanat algılarını geliştirmeyi hedefleyen keyifli ve geliştirici bir programdır. Sinemanın alt başlığında yer alan video çekimleri kuşkusuz ki çağımızın en çarpıcı tanıtım enstrümanıdır. Kamp programı, video çekimlerinin nasıl gerçekleştirileceğini, senaryon yazımını, ekipman seçimini, ışık ve ses ayarlarını, kurgu ve montajı ve en önemlisi gençlerin kamera önünde kendilerini nasıl düzgün ifade edeceklerini uygulamalı çalışmalar ile kampı atmosferinde öğretmeyi amaçlar.

Kampta eğitimler, profesyonel bir sinema ekibi tarafından, en üst model ekipmanlar ile verilir. Kampçılar, kamp süresince bir film ekibinin parçası olurlar ve uygulamalı eğitim alırlar. Senaryo yazımı, oyunculuk, kostüm hazırlıkları, çekimler, kurgu gibi süreçlerin tamamı sinema kampı direktörünün denetiminde kampçılar tarafından gerçekleştirilir.

***Yukarıda izlemiş olduğunuz after movie, sinema kampı ekibi tarafından çekilmiş ve kurgulanmıştır.***

Neden burası başka?

Kampçılar yaz tatilinin bir haftasını bir film setinde geçirir.

Bir filmin çekimi hakkındaki tüm süreçleri yaşayarak tecrübe ederler. Drama eğitimi ile basit oyunculuk tekniklerini kavrar ve uygulama fırsatı bulurlar.

Kamera arkası eğitimlerinde ise film nasıl çekilir, yönetmenlik nedir, film seti nasıl kurulur, temel ışık bilgisi ve kurgu gibi konular üzerine durulur. Böylece kampçılar yönetmenlik deneyimi yaşarlar.

Sinema konusunda algıları genişler ve derinleşir. Sinemanın kendilerine kattığı bakış açısıyla hayata daha nitelikli bakabilmeyi öğrenirler.

Ekip çalışmasının önemini kavrarlar. Takım çalışmasıyla bir ürünü sıfırdan ortaya koyup sonlandırmanın keyfini yaşarlar.

Yönetmenlik deneyimi ile liderlik duyguları gelişir.

Kişisel becerilerinin de farkına varan kampçıların öz güvenleri artar.

Gün sonunda yapılacak çeşitli kamp oyunları ile mücadele etmeyi, engeller karşısında çözüm üretmeyi öğrenirler.

Yepyeni arkadaşlıklar kurarlar, doyasıya eğlenirler ve birbirinden güzel birçok anıyla evlerine dönerler.

Kamp ortamı nasıl?

Gün boyu doğa içinde farklı setlerde vakit geçiren kampçılar, doğanın yemyeşil ve büyülü atmosferinde çalışma imkanı bulurlar.

Set ve atölye çalışmaları dışında kalan zamanlarda eğlenceli geziler, drama eğitimleri, takım oyunları gibi çeşitli kamp aktiviteleri ile vakit geçirirler. Kampçılar, kalan vakitlerini ise spor aktiviteleri, outdoor etkinlikler, kamp ateşi ve partiler ile değerlendirir.

Kampta yapılan tüm aktiviteler, profesyonel eğitmenler tarafından kamp direktörleri ve takım koçları denetiminde gerçekleşir.

"Her yeni film hayatımı nasıl idare edeceğimi öğretiyor."

Nuri Bilge Ceylan

Kamp Hakkında
Direktörün Görüşü
TBA_2820.JPG

Kamp Tesisi ve Konaklama​ 

Sinema Kampı, Bolu Aladağ'da Gazella Resort bünyesinde yer alan kampçılara özel tasarlanmış kamp merkezinde gerçekleşir. Kamp merkezi yemyeşil bir meşe ormanının ortasında yer almaktadır. Tesis, inşaat aşamasında bir tane bile ağaç kesilmeden doğa dostu konseptle yapılmıştır. Kamp merkezi olarak kullanılan alan; çevreciliğiyle, hayvanlar için güzel bir yaşam ortamı sunması ve sürdürülebilirliği sağlamasıyla bölgedeki en yeşil tesis olarak kabul edilmektedir. İstanbul'a 2,5 saat Ankara'ya 1,5 saat mesafedeki 150 dönümlük bir meşe ormanının içinde bulunan kamp tesisinde kampçılarımız için özel olarak hazırlanmış bir gençlik kampı bölümü yer almaktadır. Tesis çevresine farklı zorluk ve seviyelerde outdoor parkurlar ve takım aktiviteleri yer almaktadır. Kampta konaklama, kamp ruhuna uygun olarak hazırlanmış banyo ve lavabosu içinde yer alan konforlu odalarda yapılır. Kampçılar, tesisin kampçılara ayrılmış taş/ağaç karışımı bungalov tasarımlı odalarında kamp koçları denetiminde 3, 4 ve 5 kişilik gruplar halinde konaklar.

Aktiviteler

Atölyeler, outdoor etkinlikler, keşif rotaları, kano, takım oyunları, pusula kullanma, orienteering, trekking, gece yürüyüşü, düğüm teknikleri, çadır kurma, kamp ateşi, drama çalışmaları, reklam ve klip çekimleri, bisiklet, futbol, basketbol, voleybol, tenis, yüzme.

Ücrete Dahil Olanlar

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, eğitimler ve tesis içi aktiviteler, teknik malzemeler, güvenlik ekipmanları (kask, emniyet kemeri vs.), kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler, geziler, tesis dışı etkinlikler ve kantin alışverişleri ücrete dahil değildir.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için SIK SORULAN SORULAR sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Kamp Bilgileri
bottom of page