top of page
KAYAK-VE-SNOWBOARD-BANNER_rotater.jpg
Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Kayak&Snowboard Kampı
 
Türü: Kayak ve Gelişim
Yer: Davraz/Isparta
Yaş Grubu: 10 - 13/14 - 18
Tarih: 26 Ocak - 01 Şubat
Süre: 7 gün
Ücret: 5990TL yerine 4990TL
**31 Aralık'a kadar geçerlidir**

Bu kayak kampı bambaşka!

Davraz Kayak ve Snowboard Kampı, kayak ve snowboard sporlarını öğrenmek veya bu sporlarda kendini geliştirmek isteyen ortaokul ve lise öğrencileri için hazırlanmış eğlenceli ve keyifli bir kış kampı programdır.

Son yıllarda yeni mekanik tesisleri, farklı seviyelerdeki pistleri ve aktivite alanları ile kayak ve snowboard severlerin gözde kayak merkezlerinden biri olan Davraz'da gerçekleşen kampta, yoğun okul temposundan yorulan gençler, gün boyu kayak yapma ve eğlenceli aktiviteler ile keyifli vakit geçirme fırsatı yakalar.

Kampçılar, yaş gruplarına ve seviyelerine göre eğitimlere ve aktivitelere katılırlar. Teknik eğitimlerde, yeni başlayacak kampçıların kayak veya snowboard sporunu doğru bir sistemle ve güvenli koşullarda öğrenmesi hedeflenir. Çalışmaların yapıldığı hafif eğimli pistler, yeni başlayanların eğitimleri için son derece elverişli ve güvenlidir.

Günde toplam 4 saat eğitim alan ve pratik yapan kampçılar, kamp sonunda düz kayma, dönüş yapma tekniklerini tamamlar ve lift kullanabilir seviyeye gelirler. Orta ve ileri seviye kampçılar, ise milli sporculuk deneyimi olan Friends koçları eşliğinde tekniklerini ve performanslarını geliştirirler. 

Neden burası başka?

Friends Kampları, kuruluşundan bu yana kayak ve snowboard sporlarına özel ilgi göstermiş, kış sporlarını seven gençlerin ve ebeveynlerin tercihi olmuştur. Friends Kampları bünyesinde kayak ve snowboard sporları ile tanışan kampçılar, yıllar içerisinde branşlarında milli takıma kadar yükselme başarısı göstermiştir.

Tecrübeli kamp direktörleri tarafından hazırlanan kamp programında gençleri, yolculuğa çıktıkları andan itibaren farklı sürprizler beklemektedir. Kayak ve snowboard yaparken özgürlüğün ve adrenalinin tadına varan kampçılar, geceleri ise renkli aktiviteler ve partilerle eğlenirler.

Kayak ve Snowboard Kampı, kampçıların hayat görüşleri ile sorumluluk bilinçlerinin gelişmesine ve inisiyatif kullanabilmelerine katkıda bulunur.

Doğa ile uyumlu yaşamayı, zorluklarla mücadele etmeyi ve engeller karşısında çözüm üretmeyi öğretir.

Özgürlük, özgüven, paylaşma, takım ruhu ve mücadele duyguları gelişir.

Kamp ortamı nasıl?

Kampa kayak ve snowboard sporlarına ilgi duyan her seviyeden 10-17 yaş gençler, kabul edilir. Eğitimler, kampçıların fiziklerine uygun, son model snowboard ve kayak malzemeleri ile verilir.

Yeni başlayanlar, Friends koçları eşleğinden kampın gerçekleştiği tesisteki kayak ve snowboard okulundan başlangıç eğitimi alırlar. Orta ve ileri seviye kampçılar ise Friends koçları ile kaymaya başlarlar.

Avusturya ve Fransa Kamplarımızda olduğu gibi kampçılar öğlen yemeği için tesise dönmezler. Tüm günlerini kayarak geçiren kampçılar, öğlen yemeklerini pistte yer alan restoranda yerler. Böylece günde 5-6 saat kayma imkanı bulurlar.

Kamp süresince kampçılara, Friends ekibinden yetişmiş, kayak ve snowboard branşlarında aktif sporculuk geçmişleri olan deneyimli koçlar eşlik eder. 

Davraz Kayak Merkezi, kampçılara uzun ve farklı zorluk derecelerindeki pistlerinde kayma fırsatı sunar.

Kampçılar, kayak dışında kalan zamanlarda Fun Park'ta heyecanlı aktiviteler yaparak eğlencenin tadına varırlar. Geceleri ise kamp oyunları ve partilerle günün yorgunluğunu atarlar.

Davraz'ın büyüleyici atmosferinde kaymak ve unutulmaz zaman geçirmek isteyen gençler için Sömestre Kayak ve Snowboard Kampı son derece keyifli bir seçenektir.

"Hayat, insanın cesaretine göre büyür veya küçülür." 

Anais Nin

Kamp Hakkında
Kayak Merkezi

Kamp Tesisi ve Konaklama​ 

Davraz Snowboard ve Kayak Kampı'nda konaklama, kayak merkezinde yer alan 4-5 yıldızlı İsperia Davraz Otel'de yapılır. Kamp için son derece elverişli olan butik konseptteki otel kampçılar açısından son derece konforlu ve güvenlidir. Otel, liftlerin bulunduğu noktaya yürüyerek 100m mesafededir. Otel bünyesinde yer alan FUNPARK kampçılara gün içinde renkli ve eğlenceli aktiviteler sunar. Kampta küçük yaş grubu kampçılar, 4 kampçı 1 koç şeklinde, büyük yaş grubu kampçılar ise 5 kişilik gruplar halinde koçsuz konaklar. Odalar, kampçıların rahat edebilmesi için özel olarak düzenlenmiş ve kamp ruhuna uygun hale getirilmiştir. Program direktörleri ve koçlar, kampçılara 24 saat gözetmenlik ve rehberlik yapar.

Aktiviteler

Slalom yarış, snow tubing, zip line, kar motoru gezisi ve sucuk ekmek partisi, sinema, langırt, tabu, twister, jenga, gece eğlenceleri ve partiler.

Ücrete Dahil Olanlar

Yarım pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, kayak ve snowboard eğitimleri, teknik malzemeler (snowboard, kayak, ayakkabı), skipass (çıkışlar), kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler, öğlen  yemekleri, geziler ve FUNPARK aktiviteleri ücrete dahil değildir.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için SIK SORULAN SORULAR sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Kamp Bilgileri
Degerli veliler, Friends Kampları olarak gerçeklestirdiğimiz kamplarda, kampçılarımızın güvenliğini ve kampın verimliliğini her zaman en üst seviyede tutmaktayız. Uludağ'da düzenlemiş olduğumuz kayak ve snowboard kamplarında, özellikle sömestr tatili döneminde bölgeye olan yoğun talep en üst seviyeye ulaşmakta, tatil periyotlarının kesişmesi nedeni ile üniversite festivalleri, kayak turları, okul gezileri ve günübirlikçilerin aynı döneme denk gelmesi bölgede müthiş bir karmaşaya neden olmaktadır. Bursa'dan gondolla 2.bölgeye ulaşımında açılması ile yoğunluk Uludağ'ın kaldırabileceği kapasitenin üzerine çıkmıştır.
Bu yoğunluğa karşın bir kayak merkezinde çok önemli olan pist güvenliği, pist düzenlemeleri, sağlık hizmetleri, donanımlı kayak eğitmenleri ve gençlere yönelik konaklama ve sosyal tesisler açısından gerekli adımlar maalesef atılmamıştır. Uludağ'da yaşanan turist yoğunluğu ve güvenlik açıkları nedeni ile yaşanan kazalardaki artış bu bölgedeki programlarımızı gözden geçirmemize neden olmuştur. Kamp direktörlerimiz ve koçlarımızın değerlendirmeleri Uludağ'ın mevcut yapısı ile sömestr döneminde oluşan yoğun talebe sağlıklı ve güvenli şeklide karşılık veremediği, bununda kampçılarımız açısından risk teşkil etmeye başladığı yönünde olmuştur. 
Yaptığımız araştırmalar ve velilerimizden gelen öneriler doğrultusunda Sömestr Kayak ve Snowboard Kamplarımızın, yurtiçinde son yılların gelişen ve gençlik kampları açısından son derece uygun olan Isparta Davraz Kayak Merkezi'ne, yurtdışında ise Alp Dağları'nın en gözde kayak merkezlerinden olan Avusturya Kaprun'a taşınmasına karar verilmiştir.  Bu kamp merkezlerine ait bilgilere SÖMESTR KAMPLARI linkinden ulaşabilirsiniz.
Velilerimizin Dikkatine!!!
bottom of page