YAT BANNER.jpg
Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Yat Kampı
 
Yer: Bodrum/Muğla

Yaş Grubu: 12 - 17

Süre: 5 gün

Ücret: 12.490TL
Tarih: 22 - 26 Ağustos
***Yat Kampı kontejanı 14 kampçı ile sınırlıdır.***

Yelken açıyoruz. Sende gelsene!

Bodrum'un cennet koylarında rüzgar ve denizin bütünleştiği Türkiye'nin  tek  Yat Kampı'nda kampçılar, denizcilik ve yelken sporu ile tanışır ve ömür boyu hatırlayacakları keyifli bir maceraya yelken açar.

Kamp süresince profesyonel eğitmenlerden temel denizcilik ve yatçılık eğitimi alan kampçılar, boş zamanlarını ise yat kampına özel aktiviteler ile değerlendirir. Gündüz yelken seyiri yapan  kampçılar geceleri güvertede yıldızların tadını çıkartır.

Yat Kampı, kampçılara unutulmaz yaşam deneyimleri kazandıran çok özel bir programdır. Kampçılar, deneyimli Friends koçları liderliğinde Bodrum'dan denize açılırlar. Kamp süresince teknenin tüm sorumluluğu kampçılara aittir. Erzak alışverişi, yelkenlerin açılması ve toplanması, dümenin kullanılması, halatların düzenlenmesi, yemek servisi, teknenin bakımı ve temizlenmesi gibi tekne hayatında yer alan tüm görevler ve sorumluluklar koçlar denetiminde kampçılar tarafından gerçekleştirilir.

Neden burası başka?

Yat kampı, gulet  kategorisindeki Türkiye'nin ilk ve tek okul gemisi olan STS Bodrum'da gerçekleşir. Kategorisinde birincilik kupaları ve önemli dereceleri olan bu teknede yaşamak ve seyir yapmak kampçılara unutulmaz bir yaz tatili deneyim yaşatır.

Kampçılar, eğitimler sırasında liderlik, ani karar alabilme, doğa ile mücadele etme konularında kendilerini geliştirir. Diğer yandan da denizde yaşamanın tadını çıkarır ve denizciliğin güzelliklerini keşfeder.

Friends yaz programları içerisinde özel bir yeri olan Yat Kampı'nın her dönemine sadece 12 şanslı kampçı kabul edilir.

Kampçılar, korsan gemilerini andıran bu tekneyle, Bodrum’un masmavi koylarına doğru unutulmaz bir maceraya yelken açar.

Kamp ortamı nasıl?

Eğitim programı; denizcilik kuralları, tekne yaşamı, tekne kısımları, yelken teorisi, seyir manevraları, yanaşma ve kalkma, gemici bağları, uygulamalı harita bilgisi ve meteoroloji bölümlerinden oluşur.

Yat Kampı'na katılan kampçılar, denizin kokusunu içlerinde hisseder ve denizcilik kültürüne adeta aşık olurlar. Gelecekleri hakkında önemli kararlar verme aşamasındak kampçılar, yaşadıkları bu deneyimle tecrübe kazanır ve hayata farklı açılardan bakmayı öğrenirler.

Ekip çalışması açısından ideal olan Yat Kampı eğitim programı, kampçıların mücadele gücünü arttırır ve onlara birlikte başarmanın tadını yaşartır.

Kampçılar, eğitim saatleri ve seyir dışında kalan zamanlarda ise Bodrum'un koylarında şehir turlarına, gece eğlencelerine ve sosyal etkinliklere katılırlar.

"Bundan 20 yıl sonra yaptıkların değil, yapamadıkların için üzüleceksin; dolayısıyla halatları çöz, güvenli limandan uzaklara yelken aç, rüzgarı yakala, araştır, düşle, keşfet."

Aldous Huxley

Kamp Hakkında
Direktörün Görüşü
bodrum_008.jpg

Kamp Tesisi ve Konaklama 

Yat Kampı'nda konaklama, STS Bodrum teknesinde gerçekleşir. STS Bodrum 33 metre (yaklaşık 114ft) uzunlukta, 7 metre (yaklaşık 23ft) genişliktedir. 459 m²lik yelken alanı vardır. Dünyanın sayılı okul gemileri arasında yer alan STS Bodrum, ülkemizi önemli yelken yarışlarında temsil etmektedir. 20 kişilik konaklama kapasitesi olan teknede kampçılar kızlar ve erkekler olarak ayrılarak kendilerine özel 2 kişilik ranzalı bölmelerde kalırlar. Türkiye'de sınıfının en büyük ahşap teknesi olan STS Bodrum, gençlerin rahatça konaklayabilmesi ve eğitim alması için Yücel Köyağası tarafından özel olarak dizayn edilmiştir. Seyir süresince 12 kişilik kamp ekibine, program direktörü, koçlar ve tekne personeli eşlik etmektedir. Bodrum Marina'da başlayacak kamp süresince kampçılar her gün seyir için denize açılır, akşamları ise Bodrum'un cennet koylarında demirler. Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri bu koylarda verilen molalar sırasında yenir. Kampçılar, geceleri ise Yalıkavak, Gümbet, Turgutreis ve Gündoğan gibi Bodrum'un turistik bölgelerini gezme imkanı bulur. ***STS Bodrum teknesinin Uluslararası Yarışmalara iştirak ettiği dönemler ile kamp tarihinin çakışması durumunda yat kampı benzer standartalara sahip farklı bir gulet tipi tekne ile gerçekleşebilir.***

Aktiviteler​

Kamp oyunları, kano, SUP (Stand Up Paddle Board), yüzme, dalış, şehir gezileri ve partiler.

Ücrete Dahil Olanlar

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, eğitimler ve aktiviteler, teknik malzemeler, güvenlik ekipmanları, kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler, gece gezilerindeki harcamalar ve su sporları ücrete dahil değildir.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için SIK SORULAN SORULAR sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Kamp Bilgileri
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom