top of page
YAT BANNER.jpg
Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Yat Kampı
 
Yer: Urla/İzmir

Yaş Grubu: 12 - 14 / 15 - 17

Süre: 7 gün

Kontenjan: 10 Kampçı


Ücret: 59
.990TL
1.Dönem: 04 - 10 Ağustos 2024
2.Dönem: 11 - 17 Ağustos 2024

Yelken açıyoruz. Sende gelsene!

Ege'nin cennet koylarında rüzgar ve denizin bütünleştiği Türkiye'nin  tek  Yat Kampı'nda kampçılar, denizcilik ve yelken sporu ile tanışır ve ömür boyu hatırlayacakları keyifli bir maceraya yelken açar.

Kamp süresince profesyonel eğitmenlerden temel denizcilik ve yatçılık eğitimi alan kampçılar, boş zamanlarını ise yat kampına özel aktiviteler ile değerlendirir. Gündüz yelken seyiri yapan kampçılar, geceleri kamp tesisinde yıldızların tadını çıkartır.

Yat Kampı, kampçılara unutulmaz yaşam deneyimleri kazandıran çok özel bir programdır. Kampçılar, deneyimli Friends koçları liderliğinde İzmir'in güzel ilçesi Seferihisar'da bulunan Sığacık Teos Marina'dan denize açılırlar. Kamp süresince teknenin yönetimi ve tüm sorumluluğu kampçılara ve kamp ekibine aittir. Günlük erzak alışverişi, yelkenlerin açılması ve toplanması, dümenin kullanılması, halatların düzenlenmesi, teknenin bakımı ve temizlenmesi gibi tekne hayatında yer alan tüm görevler ve sorumluluklar koçlar denetiminde kampçılar tarafından gerçekleştirilir.

Neden burası başka?

Yat kampında, sınıfının en başarılı tekneleri kabul edilen yelkenli kategorisindeki Jeanneau, Beneteau, Hanse ve Bavaria marka tekneler kullanılır. Denizcilikte adını başarı ile yazdırmış olan bu teknelerde yaşamak ve seyir yapmak kampçılara unutulmaz bir yaz tatili deneyim yaşatır.

Kampçılar, eğitimler sırasında liderlik, ani karar alabilme, doğa ile mücadele etme konularında kendilerini geliştirir. Diğer yandan da denizde yaşamanın tadını çıkarır ve denizciliğin güzelliklerini keşfeder.

Friends yaz programları içerisinde özel bir yeri olan Yat Kampı'nın her dönemine sadece 10 şanslı kampçı kabul edilir.

Kampçılar, 2 takım halinde, Ege'nin masmavi koylarına doğru unutulmaz bir maceraya yelken açarlar.

Kamp ortamı nasıl?

Eğitim programı; denizcilik kuralları, tekne yaşamı, tekne kısımları, yelken teorisi, seyir manevraları, yanaşma ve kalkma, gemici bağları, uygulamalı harita bilgisi ve meteoroloji bölümlerinden oluşur.

Yat Kampı'na katılan kampçılar, denizin kokusunu içlerinde hisseder ve denizcilik kültürüne adeta aşık olurlar. Gelecekleri hakkında önemli kararlar verme aşamasındak kampçılar, yaşadıkları bu deneyimle tecrübe kazanır ve hayata farklı açılardan bakmayı öğrenirler.

Ekip çalışması açısından ideal olan Yat Kampı eğitim programı, kampçıların mücadele gücünü arttırır ve onlara birlikte başarmanın tadını yaşartır.

Kampçılar, eğitim saatleri ve seyir dışında kalan zamanlarda ise BE Camp Kamp Merkezi'nde gerçekleşen renkli aktivitelere,  Alaçatı Gezisi, Oasis Su Parkı, Tekne Turu gibi eğlenceli etkinliklere katılırlar.

"Bundan 20 yıl sonra yaptıkların değil, yapamadıkların için üzüleceksin; dolayısıyla halatları çöz, güvenli limandan uzaklara yelken aç, rüzgarı yakala, araştır, düşle, keşfet."

Aldous Huxley

Kamp Hakkında
Direktörün Görüşü
YAT KAMPI 1.jpeg

Kamp Tesisi ve Konaklama​ 

Friends Yaz Kampları, son yıllarda Ege'nin en çok tercih edilen tatil beldesi olan İzmir'in Urla İlçe'sinde, çocuk ve gençlik kampları için özel olarak tasarlanmış BE Camp Kamp Merkezi'nde gerçekleşmektedir. Tesis, Friends Kampları'nın 25 yıllık kamp deneyimi sonrasında kurulmuş Türkiye'nin ilk özel kamp merkezi olma özelliği taşımaktadır. Alaçatı'ya 10 dakika Çeşme'ye ise 15 dakika uzaklıkta olan 6000m2'lik kamp merkezi, havası, doğası, etkinlik alanları ve lokasyonu ile eşsiz bir konumdadır. Tesis, kamp süresince sadece kampçılara ve kamp koçlarına tahsis edilmiştir. BE Camp Kamp Merkezi, atmosferi, teknik altyapısı ve zengin içerikleri ile kampçılara ideal bir kamp ortamı sağlar. Yemyeşil bir alana yayılmış tesis, İzmir şehir merkezine 30 dakika, İzmir Havalimanı'na ise 1 saat mesafededir. Kamp bünyesinde yüzme havuzu, yemek alanı, spor sahaları, yürüyüş ve bisiklet parkurları, atölyeler, çok amaçlı salon, açık hava sineması, konser alanı ve gece eğlenceleri için disko bulunmaktadır. Kampta konaklama, kampçılar için özel tasarlanmış 4 kişilik konforlu kamp odalarında ve tiny house evlerde yapılır. Tesis, 24 saat boyunca koçların ve kamp direktörlerinin gözetimindedir. BE Camp Kamp Merkezi'ni yakından incelemek için tıklayın.

Aktiviteler

Yüzme, futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, langırt, dj performansları ve partiler, geziler, tekne turu, su parkı, açık hava sineması, yarışmalar.

Ücrete Dahil Olanlar

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, atölyeler ve kamp içi etkinlikler, teknik malzemeler, kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler, geziler, tesis dışı etkinliklerin girişleri (Ör: Su parkı) ve kampa özel sağlık güvence paketi ücrete dahil değildir.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için SIK SORULAN SORULAR sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Kamp Bilgileri
bottom of page