top of page
Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Robotik Kampı 2018
 
Türü: Gelişim Kampı
 
Yer: Urla/İzmir
Yaş Grubu: 7 - 13
 
Tarih: 22 - 28 Temmuz
Süre: 7 gün
Ücret: 3490TL  
Kamp Hakkında

Kendi robotunu tasarlamak için gelsene!

Robotik Kampı, 7 - 13 yaş grubu kampçıların, uzman eğitmenler eşliğinde, kendi robotlarını yapması yönünde eğitimin verildiği bir programdır.

Kampçılar bu programda, küçük modüller üzerinden robot oluşturup, bilgisayar kodlamaları yaparak robotu hareket ettirmek için çalıştıkları bir süreçten geçer.

Kamp boyunca ileri düzey robot tasarımı, programlama, akış diyagramları, yapay zeka, algılayıcılar ve humanoid teknolojileri hakkında atölyeler gerçekleştirilir. Kullanılan atölye materyalleri birçok gelişmiş robotik sistemlerin tasarlanmasına olanak tanır.

Neden burası başka?

Kampçılar kamp süresince kendi robotlarını tasarlar.

Türkçe ve İngilizce çalışabilen yazılımlarla robotunu programlarken gündelik hayatta herhangi bir problemi nasıl çözebileceğini de deneyimlerler.

Yaratıcılıklarını teknolojiyi kullanarak ifade ederler. Aynı zamanda mantıksal düşünme becerilerini kullanırlar.

Atölyeler esnasında ekip çalışmasını öğrenirler, liderlik becerisi kazanırlar.

Sıfırdan bir ürün üreterek özgüvenlerini pekiştirirler.

Ekip halinde ya da bireysel olarak bir proje üzerine çalışmayı deneyimlerler.

Gün sonunda yapılacak çeşitli kamp aktiviteleri ile mücadele etmeyi, engeller karşısında çözüm üretmeyi öğrenirler.

Eşsiz, heyecan dolu deneyimler yaşarlar, birbirinden eğlenceli anı biriktirme şansları olur. Yepyeni arkadaşlıklar ve dostluklar kurarlar.

Kamp ortamı nasıl?

Gün boyu Urla’daki BİLİMSEV tesislerinde vakit geçiren kampçılar, İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesinin konforlu yurt odalarında konaklar.

Kampçılar gün boyu atölyelerde kendi robot projeleri üzerine çalışıp, öğleden sonraki zamanlarda doğada yaşam teknikleri, hızlı çözüm üretme, takımla uyumlu çalışma gibi çeşitli kamp aktiviteleri ve oyunlarla vakit geçirir. Kampçılar kalan vakitlerini ise Çeşme ve Alaçatı’ya yapılacak geziler ve kamptaki müzikli partiler ile değerlendirir.

Kampta yapılan tüm aktiviteler, profesyonel eğitmenler tarafından kamp direktörleri ve takım koçları denetiminde gerçekleşir.

Direktörün Görüşü
Seçil
Kamp Bilgileri

Kamp Tesisi ve Konaklama​ 

Gelişim Kampları, Ege'nin incisi, doğası ile cennet olarak kabul edilen Urla'da gerçekleşmektedir. Kampçılar, kamp süresince sadece kendilerine tahsis edilmiş olan İYTE (İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi) Yaşam Merkezi kamp tesisimizde konaklar. 3500 hektar alana yayılan İYTE Yaşam Merkezi konforlu odaları, yeşil alanları, aktiviteleri ve zengin yemek menüleri ile kampçılara mükemmel bir kamp ortamı sunar. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na 30 dakika uzaklıktaki kamp tesisi, Alaçatı ve Çeşme'ye 15 dakika, BilimSEV'e ise 10 dakika mesafededir. Tesiste konaklama, kampçılar için özel olarak tasarlanmış 4 kişilik odalarda yapılır.

 

Aktiviteler

Kamp ve havuz oyunları, outdoor etkinlikler, atölyeler, yüzme, şehir turları, gece eğlenceleri, açık hava sineması, yarışmalar.

 

Ücrete Dahil Olanlar

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, eğitimler ve kamp aktiviteleri, kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler, kantin ve gezilerdeki alışverişler ücrete dahil değildir.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için GENEL BİLGİLER sayfasını inceleyebilirsiniz. 

bottom of page