top of page

İzmir - Urla BE Camp Merkezi

BE Camp Kamp Merkezi
"Onlara örnek olmak için hayallerin gerçeğe dönüşebildiğini göstermemiz gerekiyordu."

1997 yılından bu yana 9 - 17 yaş grubu çocuklar ve gençler ile birlikte çalışıyor, hayatımızın en güzel zamanlarını kamplarda geçiriyoruz. Türkiye'nin ve dünyanın farklı noktalarında gerçekleştirdiğimiz kamplarda "kamp tesisi seçimi" her zaman kampın en önemli gündem maddelerinden biri oluyor. Çünkü kamplarda yaşanan güzel anlar insanın hafızasına ekleniyor ve bir ömür unutulmuyor. Kampın gerçekleştiği tesisin atmosferi, olanakları, gelenekleri ve en önemlisi ruhu, kampın verimliliğini önemli ölçüde etkiliyor. Eski kampçılarımızın kampa gelirkenki en büyük motivasyonu bir önceki sene yaşadığı güzel deneyimler ve arkadaşları ile birlikte yaşadığı hatıralar oluyor.

Geçtiğimiz 25 yıl içinde butik otellerden, 5 yıldızlı otellere, spor merkezlerinden çadırlı kamp alanlarına kadar bir çok tesiste kamp yaptık. Her birinde güzel deneyimler yaşadık. Ama kafamızın bir yerinde her zaman tamamen çocuklar ve gençler için tasarlanmış, doğası, etkinlik alanları, atölyeleri, spor tesisleri, atmosferi ve ruhu ile bizi yansıtacak ve gelecek nesillere miras bırakabileceğimiz bir kamp merkezinin hayalini kurduk. Koçlarımız ve kampçılarımızla saatlerce nasıl bir kamp merkezi yapmalıyız diye sohbet ettik. Gelen tüm fikirleri not aldık, çizimler yaptık, dünyadaki diğer kamp tesislerini inceledik. 2016 yılına geldiğimizde artık bu önemli adımı atmaya hazırdık. Uzun araştırmalar sonrası hayallerimizi hayata geçirmek için havası, doğası, kültürü, mutfağı ve ulaşım olanakları nedeni ile İzmir'in incisi ve Ege'nin şirin ilçesi Urla'yı seçtik. Önce ailece İstanbul'dan Urla'ya göç edip hazırlıklarımızı yaptık. Ardından tüm imkanlarımızı kullanıp öz kaynaklarımız ile kamp merkezini kuracağımız araziyi aldık.

Projelerin çizilmesi, resmi izinlerin alınması, alt yapı hazırlıkları derken 2020'nin sonbaharında tesisin temelini atmayı başardık. Friends Kampları kurucuları tarafından ülkemize kazandırılan BE CAMP Kamp Merkezi, 2021 yaz döneminde kapılarını açtı ve ilk kampçılarını misafir etmeye başladı. Tamamen doğa dostu konsept ile inşa edilen tesiste kampçılarımız, geleceklerini pozitif yönde etkileyecek deneyimler ve unutulmaz anlar yaşayacaklar. Kamp ekibi, kampçılar ve ebeveynlerin desteği ile çocuklarımız ve gençlerimiz için faydalı bir eseri ülkemize kazandırmanın heyecanını yaşıyoruz.

Bu sayfada yer alan video ve fotoğraflardan BE CAMP Kamp Merkezi'ni inceleyebilir, tesisin kuruluş hikayesi, tesiste yaşam, atölyeler ve etkinlikler hakkındaki detaylara BE KAMP Kamp Merkezi resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Hakan Sönmezöz
Hakan Sönmezöz
Kurucu ve Direktör
bottom of page