Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Uluslararası Gençlik Kampı
 
Türü: Uluslarası&İngilizce
Yer: Çandarlı/İzmir
Yaş Grubu: 14 - 18
Tarih: 19 - 28 Temmuz
Süre: 10 gün
Ücret: 5990TL

Dünyanın farklı ülkelerinden gençlerle bu kamp başka!

International Teen Kamp, dünyanın farklı ülkelerinden 14 - 18 yaş lise öğrencilerinin bir araya geldiği ve ortak dilin İngilizce olduğu uluslararası bir programdır. Kamp, Friends Kampları'nın 20 yıllık tecrübesi ile ana dili İngilizce olan (native speaker) yabancı eğitmenler ve ileri seviye İngilizce konuşabilen Friends Kampları'nın uluslararası koç ekibi eşliğinde gerçekleşir.

Neden burası başka?

Kampçılar, farklı kültürlerden gelen yaşıtları ile birlikte katıldıkları renkli etkinliklerde kendilerini geliştirme şansı bulur ve unutulmaz dostluklar kurarlar.

Kampın ortak konuşma dili İngilizcedir. Klasik yabancı dil kamplarından farklı olarak kampçılar, ders çalışarak değil uluslararası kamp ekibi tarafından hazırlanan eğlenceli oyunlar ve atölyeler ile İngilizcelerini geliştirirler.

Kampçılar, gün boyu atölyeler ve kamp oyunları esnasında da İngilizce konuşacakları için günlük yaşam İngilizcesini kavrarlar. İngilizce'yi, günlük yaşamda konuşabileceği bir ortamda, oyunla, eğlenerek, keyifle öğrenirler.

Kampın ana aktivitelerinin başında her gün gerçekleştirilen kısa film, reklam ve klip çekim atölyesi yer almaktadır. Bu atölyede tüm kampçılar gruplara ayrılarak ekipler halinde birlikte çalışırlar. Senaryoların hazırlanması, çekimler ve kurgular sırasında tüm ekipler İngilizce konuşurlar. Böylece bir yandan eğlenirken bir yandan da pratik yaparlar.

Her anı özenle planlanmış kampın, renkli atölyeleri, eğlenceli kamp oyunları, sportif ve sanatsal aktiviteleri ve keyifli gezileri Ege'nin doğal atmosferinde gerçekleşir.

İngilizce eğitimi ile paralel sürdürülen kamp etkinlikleri, kampçıların hayat görüşleri ile sorumluluk bilinçlerinin gelişmesine ve inisiyatif kullanabilmelerine katkıda bulunur.

Kampçılar, kamp süresince doğa ile uyumlu yaşamayı, zorluklarla mücadele etmeyi ve engeller karşısında çözüm üretmeyi öğrenirler.

Özgürlük, özgüven, paylaşma, takım ruhu ve mücadele duyguları gelişir.

Hem eğlenecekleri hem de günlük yaşam İngilizcesini kavrayabilecekleri bu kampla birbirinden güzel anılar ve yepyeni dostluklarla evlerine dönerler.

Kamp ortamı nasıl?

International Teen Camp, yaz kampları için özel olarak tasarlanmış ve tamamen kampçılara tahsis edilmiş 8000 m2 alana yayılan kampüsü ile doğa içerisinde alışılmışın dışında bir öğrenme deneyimi sunar.

Kampçılar, zamanlarını spor aktiviteleri, kamp oyunları, atölyeler ve renkli kamp faaliyetleri değerlendirir. Etkinlikler esnasında da İngilizce pratikleri devam eder.

Kamp süresince bölgeye özel kültürel geziler, aqua park ve tekne turu gibi çeşitli etkinlikler düzenlenir. Kampçılar, bu gezilere yabancı eğitmenler ve Friends koçları eşliğinde katılırlar.

***Klasik dil okulu programlarından farklı olarak International Teen Camp'a katılan kampçılara, Friends ayrıcalığı ile Türkiye'nin ve dünyanın en iyi üniversitelerinde okuyan deneyimli, liderlik eğitimi almış, güler yüzlü, gençlerle iletişimi kuvvetli, sportif ve dinamik kamp koçları eşlik eder.***

Yolculuk, eğitimler, kampta yapılan aktiviteler, geziler ve diğer tüm etkinlikler kamp direktörü ve koçlar denetiminde gerçekleşir. Ebeveynler, kamp süresince iletişimlerini Friends Kampları direktörü üzerinden sağlarlar.

"Gittiğin yerlerden sadece yeni hatıralar al ve sadece ayak izlerini bırak."

Chief Seattle

Kamp Hakkında
Kampçılar Ne Dedi?

Kamp Tesisi ve Konaklama​ 

International Teen Kamp (Uluslararası Gençlik Kampı), İzmir şehir merkezine 1 saat mesafede Çandarlı Körfezi olarak adlandırılan bölgede, çocuklar ve gençler için özel olarak dizayn edilmiş doğa harikası bir tesiste gerçekleşmektedir. Bergama ve Dikili'ye 15dk. uzaklıkta olan 8000 m2'lik eğitim kampüsü denize sıfırdır. Tesis kamp süresince sadece kampçılara ve kamp eğitmenlerine tahsis edilmiştir. Kamp tesisi, doğası ve atmosferi ile kampçılara ideal bir kamp ortamı sağlar. Deniz kıyısında ve yemyeşil bir alana yayılmış tesis, Foça'ya 30dk. Bergama'ya 15dk. İzmir Hava Limanı'na ise 1 saat  uzaklıktadır. Kampüs bünyesinde plaj, yüzme havuzu, spor sahaları, rekreasyon alanları, kütüphane, açık hava sineması ve gece eğlenceleri için disko bulunmaktadır. Kampta konaklama, kampçılar için özel tasarlanmış 4 kişilik konforlu kamp odalarında yapılır. Kampçılar 24 saat koçların gözetimindedir. Kamp tesisini yakından incelemek için tıklayın.

Aktiviteler

Atölyeler, yüzme, futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, langırt, dj performansları ve partiler, geziler, aqua park, açık hava sineması, yarışmalar.

Ücrete Dahil Olanlar

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, eğitimler ve kamp aktiviteleri, teknik malzemeler, kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler, geziler ve kantin alışverişleri ücrete dahil değildir.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için SIK SORULAN SORULAR sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Kamp Bilgileri
Daha Fazla Göster
Bizi Arayın

İzmir, Antalya, Bodrum, Bolu, Davraz, Avusturya

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Facebook

Instagram

YouTube

Vimeo

© 2019 designed by HOT AJANS