top of page
INTERNATIONALTEEN_rotater.jpg
Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Uluslararası Gençlik Kampı
 
Yer: Urla/İzmir

Yaş Grubu: 15 - 17

Süre: 7 gün

Kontenjan: 40 Kampçı


Ücret: 39.990TL
Dönem: 11 - 17 Ağustos 2024

Dünyanın farklı ülkelerinden gençlerle bu kamp başka!

Uluslararası Gençlik Kampı (International Teen Kamp), dünyanın farklı ülkelerinden ve Türkiye'nin farklı şehirlerinden 15 - 17 yaş lise öğrencilerinin bir araya geldiği ve ortak dilin İngilizce olduğu uluslararası bir programdır. Uluslararası Gençlik Kampı, Friends Kampları'nın +25 yıllık tecrübesi ile Friends Kampları'nın uluslararası koç ekibi eşliğinde gerçekleşir.

Neden burası başka?

Kampçılar, farklı kültürlerden gelen yaşıtları ile birlikte katıldıkları renkli etkinliklerde kendilerini geliştirme şansı bulur ve unutulmaz dostluklar kurarlar.

"Uluslararası Gençlik Kampı, bir dil eğitim kampı değildir". Klasik yabancı dil kamplarından farklı olarak kampçılar, ders çalışarak değil uluslararası kamp ekibi tarafından hazırlanan eğlenceli oyunlar ve atölyeler ile kendi arzuları ile İngilizce konuşarak pratik yapma imkanı bulurlar.

Kampçılar, yurtdışından gelen diğer kampçılar ve uluslararası kampa ekibi ile gün boyu atölyeler ve kamp oyunları esnasında da İngilizce konuşarak günlük yaşam dilini kavrarlar. Yabancı dillerini günlük yaşamda konuşabileceği bir ortamda eğlenerek ve keyifle öğrenirler.

Her anı özenle planlanmış kampın renkli atölyeleri, eğlenceli kamp oyunları, sportif ve sanatsal aktiviteleri ve keyifli gezileri Ege'nin doğal atmosferinde gerçekleşir.

Kamp programı ile paralel sürdürülen kamp etkinlikleri, kampçıların hayat görüşleri ile sorumluluk bilinçlerinin gelişmesine ve inisiyatif kullanabilmelerine katkıda bulunur.

Kampçılar, kamp süresince teknoloji ve sosyal medyadan uzaklaşır, doğa ile uyumlu yaşamayı, zorluklarla mücadele etmeyi ve engeller karşısında çözüm üretmeyi öğrenirler.

Özgürlük, özgüven, paylaşma, takım ruhu ve mücadele duyguları gelişir.

Hem eğlenecekleri hem de gerçek yaşam deneyimi kazanacakları bu kamptan, unutulmaz anılar biriktirmiş ve yepyeni dostluklar kurmuş olarak evlerine dönerler.

Kamp ortamı nasıl?

Uluslararası Gençlik Kampı, yaz kampları için özel olarak tasarlanmış ve tamamen kampçılara tahsis edilmiş 6000 m2 alana yayılan kampüsü ile doğa içerisinde alışılmışın dışında bir yaşam deneyimi sunar.

Kampçılar, zamanlarını spor aktiviteleri, kamp oyunları, atölyeler ve renkli kamp faaliyetleri ile değerlendirir. 

Kamp süresince bölgeye özel geziler, su parkı ve tekne turu gibi çeşitli etkinlikler düzenlenir. Programın uygunluğuna göre konserlere gidilir. Kampçılar, bu gezilere Friends koçları eşliğinde katılırlar.

***Klasik dil okulu ve yaz kampı programlarından farklı olarak Uluslararası Yaz Kampı'na katılan kampçılara, Friends Kampları'da yetişmiş, Türkiye'nin ve dünyanın en iyi üniversitelerinde okuyan, deneyimli, liderlik eğitimi almış, güler yüzlü, gençlerle iletişimi kuvvetli, sportif ve dinamik kamp koçları eşlik eder.***

Kampta yapılan aktiviteler, geziler ve diğer tüm etkinlikler kamp direktörü ve koçların katılımı ile gerçekleşir. Ebeveynler, ihtiyaç durumunda iletişimlerini kamp direktörü üzerinden sağlarlar.

"Gittiğin yerlerden sadece yeni hatıralar al ve sadece ayak izlerini bırak."

Chief Seattle

Kamp Hakkında
Kampçı Yorumu
TBA_5180.JPG

Kamp Tesisi ve Konaklama​ 

Friends Yaz Kampları, son yıllarda Ege'nin en çok tercih edilen tatil beldesi olan İzmir'in Urla İlçe'sinde, çocuk ve gençlik kampları için özel olarak tasarlanmış BE Camp Kamp Merkezi'nde gerçekleşmektedir. Tesis, Friends Kampları'nın 25 yıllık kamp deneyimi sonrasında kurulmuş Türkiye'nin ilk özel kamp merkezi olma özelliği taşımaktadır. Alaçatı'ya 10 dakika Çeşme'ye ise 15 dakika uzaklıkta olan 6000m2'lik kamp merkezi, havası, doğası, etkinlik alanları ve lokasyonu ile eşsiz bir konumdadır. Tesis, kamp süresince sadece kampçılara ve kamp koçlarına tahsis edilmiştir. BE Camp Kamp Merkezi, atmosferi, teknik altyapısı ve zengin içerikleri ile kampçılara ideal bir kamp ortamı sağlar. Yemyeşil bir alana yayılmış tesis, İzmir şehir merkezine 30 dakika, İzmir Havalimanı'na ise 1 saat mesafededir. Kamp bünyesinde yüzme havuzu, yemek alanı, spor sahaları, yürüyüş ve bisiklet parkurları, atölyeler, çok amaçlı salon, açık hava sineması, konser alanı ve gece eğlenceleri için disko bulunmaktadır. Kampta konaklama, kampçılar için özel tasarlanmış 4 kişilik konforlu kamp odalarında ve tiny house evlerde yapılır. Tesis, 24 saat boyunca koçların ve kamp direktörlerinin gözetimindedir. BE Camp Kamp Merkezi'ni yakından incelemek için tıklayın.

Aktiviteler

Müzik - sanat - film - drama - dans ve tamir atölyeleri, yüzme, futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, langırt, dj performansları ve partiler, geziler, tekne turu, su parkı, açık hava sineması, yarışmalar.

Ücrete Dahil Olanlar

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, atölyeler ve kamp içi etkinlikler, teknik malzemeler, kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler, geziler, tesis dışı etkinliklerin girişleri (Ör: Su parkı) ve kampa özel sağlık güvence paketi ücrete dahil değildir.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için SIK SORULAN SORULAR sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Kamp Bilgileri
bottom of page