LİDERLİK BANNER.jpg
Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Liderlik Kampı
 
Yer: Urla/İzmir

Yaş Grubu: 15 - 17

Süre: 7 gün

Ücret: 14.990TL
Tarih: 14 - 20 Ağustos
*Liderlik Kampı'na online mülakat ile başvuru kabul edilmektedir.

Liderlik Kampı ile gelecek bambaşka!

Liderlik Kampı, 15 -17 yaş grubundaki lise öğrencilerine farklı hayat deneyimleri sunan yaşayarak öğrenme ve gelişim odaklı bir programdır. Kampın temel amacı günümüz dünyasının popüler kültürle gizlediği gerçek yüzünü kampçılara göstermek ve onlara yaşam yolunda rehberlik etmektir. Kamp içerikleri yakın zamanda benzer süreçleri yaşamış 25 - 45 yaşlar arası kampçılık geçmişi olan genç bir ekip tarafından hazırlanmakta ve yeni kampçıların da katılımı ile her yıl güncellenmektedir. 

Kampta yapılan eğitimlerde ve etkinliklerde gençlerin sorgulama ve analiz etme yönlerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılır. Doğa ile uyumlu yaşama, sosyal sorumluluk bilinci kazanılması, tüketim alışkanlarının azaltılması, sosyal medya ve ekran bağımlılığından uzaklaşma, sportif ve kültürel etkinliklere ilginin arttırılması gibi gençlere yaşam boyu ihtiyaç duyacakları pozitif alışkanlıkların kazandırılması için interaktif etkinlikler yapılır.

Kampın bir başka önemli hedefi de kampçılara gelecek hakkında plan yapma, hedef ve kariyer belirleme konusunda rehberlik etmektir. Üniversite sınav puanına göre bölüm belirlemek yerine, kendini ve yeteneğini keşfetmek, yetenekli olduğunu alanlarda uzmanlaşmak, hayal kurmak ve hayallerinin peşinden koşmak konularında söyleşiler ve uygulamalı etkinlikler yapılır. 

Liderlik Kampı Programı, sosyal hayatlarında ve profesyonel kariyerlerinde; girişimcilik, yöneticilik, koçluk, takım kaptanlığı veya grup liderliği gibi liderlik vasıfları gerektiren projelerde yer almak isteyen gençler için uzmanlar tarafından özel olarak hazırlanmıştır.

Neden burası başka?

Liderlik Kampı'nda uygulanan program, katılımcılara doğa ile uyumlu yaşamayı, zorluklarla mücadele etmeyi ve engeller karşısında çözüm üretmeyi öğretir. Eğlenceyi gerçek yaşam deneyimleri ile birleştiren takım çalışmaları, kampçıların sorumluluk bilinçlerini geliştirir ve hayata karşı duruşlarını güçlendirir.

Kampçılar, şehir hayatından uzakta birbirinden heyecanlı aktiviteler ile maceranın tadını çıkarırken kendilerini keşfeder ve yeni dostluklar kurar.

Kampta başarı gösteren kampçılar, ilerleyen yıllarda kamp koçu ve program direktörü olarak kamplarda görev alma şansı yakalar.

Uluslararası kamp birlikleri tarafından akredite olan Friends Kampları, Liderlik Kampı'nı tamamlayan öğrencilerine performansları doğrultusunda referans mektubu verir. Özellikle lise eğitimini IB (Uluslararası Bakalorya) olarak tamamlayan ve eğitim hayatına yurtdışında devam etmek isteyen gençler, kamp sonrasında almış oldukları referans mektuplarını yurtdışı üniversite başvurularında kullanabilir. Önceki yıllarda bu eğitimi tamamlamış ve kamplarda görev almış eski kampçıların büyük bir bölümü üniversite hayatlarını Kanada, Amerika, İngiltere ve İtalya gibi ülkelerde sürdürmektedir.

Kamp ortamı nasıl?

Liderlik Kampı, enerjisi çok yüksek ve her gencin mutlaka yaşaması gereken zengin bir içerik sunar. Kampa Türkiye'nin ve dünyanın farklı şehirlerinden kendini geliştirmek, zamanını verimli değerlendirmek ve doyasıya eğlenmek isteyen 15 - 17 yaşlar arası lise öğrencileri kabul edilir. 

Liderlik Kampı 2 aşamalı bir programdır. 1. aşamada kampçılar, uzman eğitmenlerden liderlik, takım koçluğu, gruba hitap etme, iletişim, kriz yönetimi, doğada yaşam teknikleri ve drama konularında eğitim alırlar. Liderlik Kampı sırasında arkadaş ilişkileri, kriz yönetimi, sunum becerisi, düzen ve sosyal sorumluluk konularında başarılı performans gösteren kampçılar, bir sonraki sezon Friends Kamp Ekibi Oryantasyon ve Sezona Hazırlık Kampı'na stajyer koç olarak davet edilme ve kamp ekibine katılma hakkı kazanır.

***Friends Kamp Ekibi TEAM FRIENDS ile tanışmak için tıklayın.

"Başkalarını yönetmek istiyorsan önce kendinin ustası olmalısın"

Robert Burton

Kamp Hakkında
Direktör Yorumu
TBA_1268.jpg

Kamp Tesisi ve Konaklama​ 

Liderlik Kampları, son yıllarda Ege'nin en çok tercih edilen tatil beldesi olan İzmir'in Urla İlçe'sinde, çocuk ve gençlik kampları için özel olarak tasarlanmış Friends Kamp Merkezi'nde gerçekleşmektedir. Tesis, Friends Kampları'nın 25 yıllık kamp deneyimi sonrasında kurulmuş Türkiye'nin ilk özel kamp merkezi olma özelliği taşımaktadır. Alaçatı'ya 10 dakika Çeşme'ye ise 15 dakika uzaklıkta olan 6000m2'lik kamp merkezi, havası, doğası, etkinlik alanları ve lokasyonu ile eşsiz bir konumdadır. Tesis, kamp süresince sadece kampçılara ve kamp eğitmenlerine tahsis edilmiştir. Friends Kamp Merkezi, atmosferi, teknik altyapısı ve zengin içerikleri ile kampçılara ideal bir kamp ortamı sağlar. Yemyeşil bir alana yayılmış tesis, İzmir şehir merkezine 30 dakika, İzmir Hava Limanı'na ise 1 saat mesafededir. Kamp bünyesinde restoran, yüzme havuzu, spor sahaları, yürüyüş ve bisiklet parkurları, atölyeler, çok amaçlı salon, açık hava sineması, konser alanı ve gece eğlenceleri için disko bulunmaktadır. Kampta konaklama, kampçılar için özel tasarlanmış 4 kişilik konforlu kamp odalarında ve tinyhouse evlerde yapılır. Tesis, 24 saat boyunca koçların ve kamp direktörlerinin gözetimindedir. Friends Kamp Merkezi'ni yakından incelemek için tıklayın.

Aktiviteler

Müzik - sanat - film - drama - dans - mutfak ve tamir atölyeleri, yüzme, futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, langırt, dj performansları ve partiler, geziler, aqua park, açık hava sineması, yarışmalar.

Ücrete Dahil Olanlar

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, eğitimler ve kamp aktiviteleri, teknik malzemeler, kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler ve geziler ücrete dahil değildir.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için SIK SORULAN SORULAR sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Kamp Bilgileri
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom