Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Liderlik Kampı
 
Türü: Kişisel Gelişim
Yer: Aladağ/Bolu
Yaş Grubu: 14 - 18
Tarih: 05 - 11 Temmuz
Süre: 7 gün
Ücret: 4990TL

Liderlik Kampı ile gelecek bambaşka!

Liderlik Kampı, 14 -18 yaş grubundaki lise öğrencilerine farklı hayat deneyimleri sunan yaşayarak öğrenme ve gelişim odaklı bir programdır. Kampın temel amacı günümüz dünyasının popüler kültürle gizlediği gerçek yüzünü kampçılara göstermek ve onlara yaşam yolunda rehberlik etmektir. Kamp içerikleri yakın zamanda benzer süreçleri yaşamış 25 - 45 yaşlar arası kampçılık geçmişi olan genç bir ekip tarafından hazırlanmakta ve yeni kampçıların da katılımı ile her yıl güncellenmektedir. 

Kampta yapılan eğitimlerde ve etkinliklerde gençlerin sorgulama ve analiz etme yönlerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılır. Doğa ile uyumlu yaşama, sosyal sorumluluk bilinci kazanılması, tüketim alışkanlarının azaltılması, sosyal medya ve ekran bağımlılığından uzaklaşma, sportif ve kültürel etkinliklere ilginin arttırılması gibi gençlere yaşam boyu ihtiyaç duyacakları pozitif alışkanlıkların kazandırılması için interaktif etkinlikler yapılır.

Kampın bir başka önemli hedefi de kampçılara gelecek hakkında plan yapma, hedef ve kariyer belirleme konusunda rehberlik etmektir. Üniversite sınav puanına göre bölüm belirlemek yerine, kendini ve yeteneğini keşfetmek, yetenekli olduğunu alanlarda uzmanlaşmak, hayal kurmak ve hayallerinin peşinden koşmak konularında söyleşiler ve uygulamalı etkinlikler yapılır. 

Liderlik Kampı Programı, sosyal hayatlarında ve profesyonel kariyerlerinde; girişimcilik, yöneticilik, koçluk, takım kaptanlığı veya grup liderliği gibi liderlik vasıfları gerektiren projelerde yer almak isteyen gençler için uzmanlar tarafından özel olarak hazırlanmıştır.

Neden burası başka?

Liderlik Kampı'nda uygulanan program, katılımcılara doğa ile uyumlu yaşamayı, zorluklarla mücadele etmeyi ve engeller karşısında çözüm üretmeyi öğretir. Eğlenceyi gerçek yaşam deneyimleri ile birleştiren takım çalışmaları, kampçıların sorumluluk bilinçlerini geliştirir ve hayata karşı duruşlarını güçlendirir.

Kampçılar, şehir hayatından uzakta birbirinden heyecanlı aktiviteler ile maceranın tadını çıkarırken kendilerini keşfeder ve yeni dostluklar kurar.

Kampta başarı gösteren kampçılar, ilerleyen yıllarda kamp koçu ve program direktörü olarak kamplarda görev alma şansı yakalar.

Uluslararası kamp birlikleri tarafından akredite olan Friends Kampları, Liderlik Kampı'nı tamamlayan öğrencilerine performansları doğrultusunda referans mektubu verir. Özellikle lise eğitimini IB (Uluslararası Bakalorya) olarak tamamlayan ve eğitim hayatına yurtdışında devam etmek isteyen gençler, kamp sonrasında almış oldukları referans mektuplarını yurtdışı üniversite başvurularında kullanabilir. Önceki yıllarda bu eğitimi tamamlamış ve kamplarda görev almış eski kampçıların büyük bir bölümü üniversite hayatlarını Kanada, Amerika, İngiltere ve İtalya gibi ülkelerde sürdürmektedir.

Kamp ortamı nasıl?

Liderlik Kampı, enerjisi çok yüksek ve her gencin mutlaka yaşaması gereken zengin bir içerik sunar. Kampa Türkiye'nin ve dünyanın farklı şehirlerinden kendini geliştirmek, zamanını verimli değerlendirmek ve doyasıya eğlenmek isteyen 14 - 18 yaşlar arası lise öğrencileri kabul edilir. 

Kamp programı iki aşamadan oluşur. Programı başarı ile tamamlayan ve performansları ile direktörlerin dikkatini çeken kampçılar, kamp direktörünün onayı sonrası uygulamalı eğitim içeren stajyer koçluk sürecine katılabilir. Birinci bölümde uzman eğitmenlerden liderlik, takım koçluğu, gruba hitap etme, iletişim, kriz yönetimi, doğada yaşam teknikleri, outdoor parkurlar ve drama konularında eğitim alan kampçılar, ikinci etapta tecrübeli koçların ve kamp direktörlerinin denetiminde küçük kampçılara stajyer koçluk yaparlar. 

***Stajyer koçluğa kabul edilme, kampçıların performansı ve kamp direktörlerinin değerlendirmesi doğrultusunda aynı sezon içerisinde veya bir sonraki sezonda gerçekleşebilir.***

"Başkalarını yönetmek istiyorsan önce kendinin ustası olmalısın"

Robert Burton

Kamp Hakkında
Direktörün Görüşü

Kamp Tesisi ve Konaklama​ 

Doğa kampları, Bolu Aladağ'da Gazella Resort bünyesinde yer alan kampçılara özel tasarlanmış kamp merkezinde gerçekleşir. Kamp merkezi yemyeşil bir meşe ormanının ortasında yer almaktadır. Tesis, inşaat aşamasında bir tane bile ağaç kesilmeden doğa dostu konseptle yapılmıştır. Kamp merkezi olarak kullanılan alan; çevreciliğiyle, hayvanlar için güzel bir yaşam ortamı sunması ve sürdürülebilirliği sağlamasıyla bölgedeki en yeşil tesis olarak kabul edilmektedir. İstanbul'a 2,5 saat Ankara'ya 1,5 saat mesafedeki 150 dönümlük bir meşe ormanının içinde bulunan kamp tesisinde kampçılarımız için özel olarak hazırlanmış bir gençlik kampı bölümü yer almaktadır. Tesis çevresine farklı zorluk ve seviyelerde outdoor parkurlar ve takım aktiviteleri yer almaktadır. Kampta konaklama, kamp ruhuna uygun olarak hazırlanmış banyo ve lavabosu içinde yer alan konforlu odalarda yapılır. Kampçılar, tesisin kampçılara ayrılmış taş/ağaç karışımı bungalov tasarımlı odalarında kamp koçları denetiminde 3, 4 ve 5 kişilik gruplar halinde konaklar.

Aktiviteler

Atölyeler, outdoor etkinlikler, keşif rotaları, kano, takım oyunları, pusula kullanma, orienteering, trekking, gece yürüyüşü, düğüm teknikleri, çadır kurma, kamp ateşi, drama çalışmaları, reklam ve klip çekimleri, bisiklet, futbol, basketbol, voleybol, tenis, yüzme.

Ücrete Dahil Olanlar

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, eğitimler ve tesis içi aktiviteler, teknik malzemeler, güvenlik ekipmanları (kask, emniyet kemeri vs.), kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler, geziler, tesis dışı etkinlikler ve kantin alışverişleri ücrete dahil değildir.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için SIK SORULAN SORULAR sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Kamp Bilgileri
Daha Fazla Göster
Bizi Arayın

İzmir, Antalya, Bodrum, Bolu, Davraz, Avusturya

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Facebook

Instagram

YouTube

Vimeo

© 2019 designed by HOT AJANS