top of page
ENGLISH-BANNERK.jpg
Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Uluslararası Yaz Kampı
 
Yer: Urla/İzmir

Yaş Grubu: 12 - 14

Süre: 7 gün

Kontenjan: 40 Kampçı


Ücret: 39.990TL
Dönem: 04 - 10 Ağustos 2024

Ders yok, eğlence var! Bu yaz kampı başka!

Uluslararası Yaz Kampı, 12 - 14 yaş (ortaokul 7. - 8.sınıfı ve lise 9.sınıfı bitiren) öğrencilerin, Türkiye'den ve farklı ülkelerden gelen yaşıtları sosyalleştiği ve kampın ortak dili olan İngilizceyi pratik yaparak geliştirebileceği keyifli bir programdır. *Bu kamp bir dil eğitim kampı değildir. Kampın amacı uluslararası bir atmosferde kampçıları sıkmadan onların sosyal ve fiziksel gelişimlerine destek olmaktır.* Uluslararası Yaz Kampı, Friends Kampları'nın 25 yıllık tecrübesi ile ana dili İngilizce olan (native speaker) yabancı koçlar ve ileri seviye İngilizce konuşabilen Friends Kampları'nın uluslararası koç ekibi eşliğinde gerçekleşir.

Neden burası başka?

Kampçılar, kamp deneyimlerini klasik metodlar ile değil, yaş gruplarına göre hazırlanmış eğlenceli oyunlar, geziler ve kamp aktiviteleri zenginleştirilmiş Ege'nin doğal atmosferinde yaşarlar.

Kampçılar, özgür ve güvende hissettikleri bir ortamda kendileri daha rahat ifade ederler. Bu yüzden kampta eğitim ve ders yoktur. Kampa katılan gençler, koçlarının motivasyonu ile kendi istekleri doğrultusunda Türkiye'den ve yurtdışından kampçılar ile iletişim kurar ve etkinliklere katılırlar. Bu metodla çok daha rahat yabancı dil pratiği yaparlar.

Gün içinde yapılan kamp oyunları ve aktiviteler esnasında yurtdışından gelen kampçılar ve koçlar ile İngilizce konuşacakları için günlük yaşam dilini daha rahat kavrarlar. Yabancı dillerini, günlük yaşamda konuşabilecekleri bir ortamda, oyunla, eğlenerek ve keyifle geliştirme şansı bulurlar. Kampın çoğunluğu Türkiye'den katılan kampçılardan oluştuğu için yabancılık çekmez ve kendilerini rahat hissederler.

Kamp programı içinde yer alan oyunlar ve etkinlikler, kampçıların hayat görüşleri ile sorumluluk bilinçlerinin gelişmesine ve inisiyatif kullanabilmelerine katkıda bulunur.

Kampçılar, kamp süresince teknoloji ve sosyal medyadan uzaklaşır, doğa ile uyumlu yaşamayı, zorluklarla mücadele etmeyi ve engeller karşısında çözüm üretmeyi öğrenirler.

Özgürlük, özgüven, paylaşma, takım ruhu ve mücadele duyguları gelişir.

Genç kampçılar, hem eğlenecekleri hem de dünyanın farklı ülkelerinden yeni arkadaşlarla tanışacakları bu kamptan birbirinden güzel anılar ve yepyeni dostluklar ile evlerine dönerler.

Kamp ortamı nasıl?

Uluslararası Yaz Kampı, yaz kampları için özel olarak tasarlanmış ve tamamen kampçılara tahsis edilmiş 6000 m2 alana yayılan kampüsü ile doğa içerisinde alışılmışın dışında bir deneyim sunar.

Kampçılar, zamanlarını atölyeler, kamp oyunları, spor aktiviteler ve renkli kamp faaliyetleri değerlendirirler. Etkinlikler esnasında yabancı koçlar ve kampçılar ile yabancı dilde pratik yapma şansı bulurlar.

Kamp süresince bölgeye özel kültürel geziler, aqua park ve tekne turu gibi çeşitli etkinlikler düzenlenir. Kampçılar, bu gezilere Friends Kampları'ından yetişmiş deneyimli ve eğlenceli genç koçlar eşliğinde katılırlar.

***Klasik dil okulu ve yaz kampı programlarından farklı olarak Uluslararası Yaz Kampı'na katılan kampçılara, Friends Kampları'da yetişmiş, Türkiye'nin ve dünyanın en iyi üniversitelerinde okuyan, deneyimli, liderlik eğitimi almış, güler yüzlü, gençlerle iletişimi kuvvetli, sportif ve dinamik kamp koçları eşlik eder.***

Kampta yapılan aktiviteler, geziler ve diğer tüm etkinlikler kamp direktörü ve koçlar denetiminde gerçekleşir. Ebeveynler, kamp süresince iletişimlerini Friends Kampları direktörü üzerinden sağlarlar.

"Bir dil öğrenmek, dünyaya açılan bir pencere daha demektir."

Çin Atasözü

Kamp Hakkında
Kampçı Yorumu
DSCF0226.jpg

Kamp Tesisi ve Konaklama​ 

Friends Yaz Kampları, son yıllarda Ege'nin en çok tercih edilen tatil beldesi olan İzmir'in Urla İlçe'sinde, çocuk ve gençlik kampları için özel olarak tasarlanmış BE Camp Kamp Merkezi'nde gerçekleşmektedir. Tesis, Friends Kampları'nın 25 yıllık kamp deneyimi sonrasında kurulmuş Türkiye'nin ilk özel kamp merkezi olma özelliği taşımaktadır. Alaçatı'ya 10 dakika Çeşme'ye ise 15 dakika uzaklıkta olan 6000m2'lik kamp merkezi, havası, doğası, etkinlik alanları ve lokasyonu ile eşsiz bir konumdadır. Tesis, kamp süresince sadece kampçılara ve kamp koçlarına tahsis edilmiştir. BE Camp Kamp Merkezi, atmosferi, teknik altyapısı ve zengin içerikleri ile kampçılara ideal bir kamp ortamı sağlar. Yemyeşil bir alana yayılmış tesis, İzmir şehir merkezine 30 dakika, İzmir Havalimanı'na ise 1 saat mesafededir. Kamp bünyesinde yüzme havuzu, yemek alanı, spor sahaları, yürüyüş ve bisiklet parkurları, atölyeler, çok amaçlı salon, açık hava sineması, konser alanı ve gece eğlenceleri için disko bulunmaktadır. Kampta konaklama, kampçılar için özel tasarlanmış 4 kişilik konforlu kamp odalarında ve tiny house evlerde yapılır. Tesis, 24 saat boyunca koçların ve kamp direktörlerinin gözetimindedir. BE Camp Kamp Merkezi'ni yakından incelemek için tıklayın.

Aktiviteler

Müzik - sanat - film - drama - dans ve tamir atölyeleri, yüzme, futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, langırt, dj performansları ve partiler, geziler, tekne turu, su parkı, açık hava sineması, yarışmalar.

Ücrete Dahil Olanlar

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, atölyeler ve kamp içi etkinlikler, teknik malzemeler, kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler, geziler, tesis dışı etkinliklerin girişleri (Ör: Su parkı) ve kampa özel sağlık güvence paketi ücrete dahil değildir.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için SIK SORULAN SORULAR sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Kamp Bilgileri
bottom of page