top of page

Neden Friends?

Sınırsız eğlence ve yeni dostluklar

Friends Kampları, şehirde öğrenilen tüm ezberleri bozuyor. Kampçıları, burada doğa, macera, adrenalin, eğlence, arkadaşlık, spor, sanat ve hayat boyu anlatılacak çok keyifli anılar bekliyor. Kampçılar, eğlenceli vakit geçirirken koçlarının rehberliğinde farklı şehirlerden ve ülkelerden kendi yaş grubundan arkadaşlarla tanışıyor. Kampta kurulan dostluklar ömür boyu devam ediyor.

friendssm_26.jpg

Gerçek macera burada yaşanır

Friends Kampları, önce gençleri şehir hayatının getirdiği tüm zorunluluklardan ve alışkanlıklardan uzaklaştırıyor. Sonra onlara kendileri için özel olarak hazırlanmış ve planlanmış gerçek hayatla karşı karşıya kalacakları yepyeni maceralar yaşatıyor. Kampta yaşanan heyecan dolu her tecrübe kampçıları gerçek hayatta bir adım öne taşıyor.

TBA_2912.JPG

Burada kendini keşfedersin

Friends Kampları'na katılan kampçılar; liderliği, bir organizasyonun içinde başkaları ile ortak çalışabilmeyi, iş bölümünü öğreniyor. Sosyal davranışlarında sağlıklı hareket edebilme, insanlarla doğru ilişkiler geliştirme, bireysel ve yaşamsal sorumlulukları edinme gibi özelliklerinin farkına varıyor. Şehre daha özgüvenli, kendi kararlarını almayı öğrenmiş, ayaklarının üzerinde durabilmeyi başaran ve bir sonraki kamp için heyecan duyan bireyler olarak geri dönüyor.

DSC_0263.jpg

Genç, dinamik ve tecrübeli ekibiz

Geleceğimiz olan gençlerin, özgüvenlerini geliştiren, onlara kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için rehberlik eden genç, dinamik, tecrübeli ve işine tutku ile bağlı bir ekibiz. Friends Kampları Kültürü'ne uygun olarak ekip arkadaşlarımızı eski kampçılarımız arasından seçiyor ve onları koç olarak eğitiyoruz.

104.JPG

Doğa harikası tesislerimiz var 

Kamp merkezlerimizi, gençlerin beklentileri doğrultusunda Türkiye‘nin ve dünyanın en temiz ve doğal yapısını koruyan bölgelerinden seçiyor, tesislerimizi gençlerin keyif alacağı ve rahat edeceği şekilde tasarlıyoruz. Bu sayede kampçılarımızın, kamp içerisinde özgürce ve güvenle hareket etmelerine olanak tanıyoruz. Friends Kampları kurucuları Hakan Sönmezöz ve Tuba Sönmezöz tarafından kurulan ve 2021 yazında faaliyete geçen BE CAMP Kamp Merkezi Türkiye'deki çocuklara ve gençlere yönelik tasarlanmış ilk ve tek özel kamp merkezi olarak faaliyet gösteriyor.

TBA_0710.jpg

Önceliğimiz güvenlik ve sağlık

Kamplarda yapılan aktivitelerde güvenliği en üst seviyede tutuyoruz. Teknik eğitimleri, konusunda uzman profesyonel eğitmenlerden alıyoruz. Kamp merkezlerimiz modern ve tam donanımlı sağlık kuruluşlarına yakın noktalardan seçiyor, kamp öncesinde sağlık kuruluşları ile gerekli anlaşmaları yapıyoruz.

friendsKOCLAR_5.jpg

Rol model koçlarla çalışıyoruz

Koçlarımız, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen üniversitelerinde okuyan, liderlik yönü kuvvetli, gençlerle rahat iletişim kurabilen eski kampçılardan oluşuyor. Koçlarımızı her yıl kamplar öncesinde gerçekleşen oryantasyon programı ile kamplara hazırlıyoruz. Kamplarımıza branşında başarılı ünlü sporcuları, sanatçıları, bilim ve iş insanlarını konuk ediyor, deneyimlerinden faydalanıyoruz.

147.jpg

Tercihlerinizi önemsiyoruz

Gençlerin alışkanlıklarını, hobilerini ve beklentilerini yakından takip ediyor kamp programlarımızı bu doğrultuda hazırlıyoruz. Kamplarda alternatif sporlardan partilere kadar pek çok renkli aktiviteye yer veriyor ve gençlerin unutulmaz hatıralar ile evlerine dönmeleri için çalışıyoruz.

DSC_9417.jpg

Her ülkeden kampçılar ağırlıyoruz

Kamplara katılan gençleri sadece Türkiye ile sınırlı tutmuyor, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Almanya, Avustuya, İngiltere, İtalya, Rusya, Azerbeycan, Kazakistan, BAE gibi dünyanın farklı ülkelerinden kampçıları misafir ediyoruz. Böylece dünya gençlerinin birbirleri ile kaynaşmalarını ve yeni dostluklar kurmalarını sağlıyoruz.

Friends Markalar.jpg

Gençlik markaları ile çalışıyoruz

Gençlerin sevdiği markalar ile sponsorluk ve sosyal sorumluluk çalışmaları yapıyor, bu markaların ürünlerini kamplarımızda kullanıyoruz. Gençlerle yakın olmak ve onların isteklerini daha iyi anlamak için öğrenci kulüpleri ile iletişme geçiyor ve birlikte etkinlikler düzenliyoruz.

TBA_2834.JPG

Anıları ölümsüzleştiriyoruz

Kampçılarımızın en güzel anlarını, profesyonel çekim ekibi tarafından görüntülüyor ve edit işlemleri sonrası kampçılara/velilere özel online bir platform üzerinden paylaşıyoruz. Ebeveynler, kamplarımız hakkındaki gelişmeleri web sitemizin blog sayfasından ve sosyal medya profillerimizden takip edebiliyor.

DSC_0266.jpg

Ebeveynleri bilgilendiriyoruz

Çocukların, ailelerin en değerli varlıkları olduğunu biliyor, kampçı adayları ve ebeveynler ile güçlü ve sağlıklı iletişim kurabilmek için

teknolojinin getirdiği tüm imkanları kullanıyoruz. Çağımızın en güçlü iletişim mecrası olan internet aracılığı ile sosyal medyayı etkin şekilde kullanıyor, gençleri ve ebeveynleri kampın faydaları hakkında düzenli olarak bilgilendiriyoruz. (Bkz. Friends Blog Sayfası - Friends Instagram Profili - Kamp Direktörü Blog Sayfası - Kamp Direktörü Instagram Profili)

148.JPG

Yaşa özel gruplar ve içerikler hazırlıyoruz

Kamplarımızı, 9 - 11, 12 - 14 ve 15 - 17 olamak üzere 3 farklı yaş grubuna ayırıyor ve farklı dönemlerde gerçekleştiriyoruz. Kamp dönemlerinde kız - erkek kampçı dengesine dikkat ediyoruz. Her yaş grubuna göre farklı içerikler ve etkinlikler hazırlıyoruz. Böylece farklı yaş grubundaki çocukların ve gençlerin beklentilerine cevap veren, zevk alarak katılacakları keyifli bir kamp atmosferi yaratıyoruz.

bottom of page