Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Kiteboard Kampı
 
Türü: Deniz ve Yelken
Yer: Urla/İzmir
Yaş Grubu: 12 - 18
Tarih: 04 - 10 Ağustos
Süre: 7 gün
Ücret: 5990TL

Bu yaz rüzgârı başka!

Kiteboard kampı, uçurtmaların rüzgarın gücü ile gökyüzünde dans ettiği kiteboard sporunu, eğlenceli bir kamp eşliğinde öğretmeyi amaçlar. Kampçılar, Ege'nin kesintisiz rüzgarı ve harika doğasında kiteboard öğrenirken yapılan renkli kamp etkinlikleri ve gezilerde  eğlenir ve sosyalleşirler.

Kiteboard sporunun popülaritesi son yıllarda hızla artmaktadır. Tamamen rüzgarın gücü ile yapılan kiteboard, gençlerin fiziksel gelişimlerine ve özgüvenlerine önemli katkılar sağlamaktadır. Temel eğitim aşamasından sonra rüzgar ve deniz olan her yerde yapılabilen kiteboard kişiye tarif edilmez bir özgürlük duygusu yaşatmaktadır.

Olimpik sporlar arasında kabul edilen bu sporda uzmanlaşmak isteyen kampçılar ileride milli takımlara kadara yükselebilmektedir.

Neden burası başka?

Kampçılar, denizin keyfini çıkarırken aynı zamanda spor yapabileceği bir tatil keyfi yaşar.

Farklı şehirlerden ve ülkelerden gençleri bir araya getiren kampta eğlence hiç bitmez.

Program, gençlerin nabzını tutan dinamik kamp direktörleri ve koçlar tarafından hazırlanmış eğlenceli aktiviteler ile zenginleştirilmiştir.

Doğası, sosyal ve kültürel etkinlikleri ile yaz aylarının en popüler mekanlarından Çeşme ve Alaçatı'ya 15 dakika uzaklıktaki Urla'da harika bir tesiste konaklayan kampçılar, gündüz kiteboard yaparken geceleri de gönüllerince eğlenme fırsatı bulur.

Programı başarı ile tamamlayan gençler, evlerine unutulmaz anılar ve yeni dostluklar ile döner.

Kamp ortamı nasıl?

Kiteboard eğitimleri, profesyonel eğitmenler ve kiteboard sporcusu koçlar eşliğinde rüzgarın hiç kesilmediği Türkiye’nin önemli kiteboard spotlarında biri olan Urla Gülbahçe'de yapılır.

Temel kiteboard eğitim programı, 4 günlük teorik ve pratik eğitimlerden oluşur. Kampçılara eğitimler sırasında kullanılmak üzere fiziklerine uygun son model kiteboard malzemeleri tahsis edilir.

Programı tamamlayan kampçılar kendi başlarına kiteboard yapabilir seviyeye gelir. Orta ve iyi seviyede olanlar ise kendilerini geliştirme şansı bulur. 

Gündüz saatlerini kite yaparak geçiren kampçılar, kalan zamanlarını sosyal aktiviteler, şehir turları, kamp oyunları ve gece eğlenceleri ile değerlendirir. 

Kampçılar, kiteboard eğitimlerine, kamp aktivitelerine ve gezilere kendi yaşıtları ile gruplar halinde katılırlar. Gruplara eğlenceli ve dinamik Friends koçlar eşlik eder.

Alaçatı ve Çeşme gezileri, Oasis Aquapark ve Aya Yorgi tekne turu kiteboard kampının en sevilen etkinliklerdir. (bkz.Oasis Aquapark)

"İmkansıza ulaşmanın tek yolu, onun mümkün olduğuna inanmaktır."

Lewis Carroll

Kamp Hakkında
Direktörün Görüşü

Kamp Tesisi ve Konaklama 

Deniz ve Yelken Kampları, rüzgarı ve doğası ile cennet olarak kabul edilen Urla'da gerçekleşmektedir. Kampçılar, kamp süresince sadece kendilerine tahsis edilmiş olan İYTE (İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi) Yaşam Merkezi kamp tesisimizde konaklar. 3500 hektar alana yayılan İYTE Yaşam Merkezi konforlu odaları, yeşil alanları, aktiviteleri ve zengin yemek menüleri ile kampçılara mükemmel bir kamp ortamı sunar. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na 30 dakika uzaklıktaki kamp tesisi, Alaçatı ve Çeşme'ye 15 dakika, Göztepe Spor Kulübü Yelken ve Sörf Tesisleri'ne ise 5 dakika mesafededir. Tesiste konaklama, kampçılar için özel olarak tasarlanmış 4 kişilik odalarda yapılır.

s

Aktiviteler

Kamp oyunları, yüzme, plaj voleybolu, plaj futbolu, su sporları, langırt, dj performansları ve partiler, şehir gezileri (Alaçatı-Çeşme-Urla), tekne turu, açık hava sineması, yarışmalar.

Ücrete Dahil Olanlar

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, eğitimler ve sportif aktiviteler, teknik malzemeler (yelken, board vs.), kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler, su parkı - plaj girişleri, tekne turu, su sporları, kantin ve gezilerdeki kişisel alışverişler ücrete dahil değildir.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için SIK SORULAN SORULAR sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Kamp Bilgileri
Daha Fazla Göster
Bizi Arayın

İzmir, Antalya, Bodrum, Bolu, Davraz, Avusturya

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Facebook

Instagram

YouTube

Vimeo

© 2019 designed by HOT AJANS