top of page
KITEBOARD.jpg
Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Kiteboard Kampı
 
Yer: Urla/İzmir

Yaş Grubu: 12 - 14 / 15 - 17

Süre: 7 gün

Kontenjan: 20 Kampçı


Ücret: 59.990TL
1.Dönem: 04 - 10 Ağustos 2024
2.Dönem: 11 - 17 Ağustos 2024

Bu yaz rüzgârı başka!

Kiteboard kampı, uçurtmaların rüzgarın gücü ile gökyüzünde dans ettiği kiteboard sporunu, eğlenceli bir kamp eşliğinde öğretmeyi amaçlar. Kampçılar, Ege'nin kesintisiz rüzgarı ve harika doğasında kiteboard öğrenirken yapılan renkli kamp etkinlikleri ve gezilerde  eğlenir ve sosyalleşirler.

Kiteboard sporunun popülaritesi son yıllarda hızla artmaktadır. Tamamen rüzgarın gücü ile yapılan kiteboard, gençlerin fiziksel gelişimlerine ve özgüvenlerine önemli katkılar sağlamaktadır. Temel eğitim aşamasından sonra rüzgar ve deniz olan her yerde yapılabilen kiteboard kişiye tarif edilmez bir özgürlük duygusu yaşatmaktadır.

Olimpik sporlar arasında kabul edilen bu sporda uzmanlaşmak isteyen kampçılar ileride milli takımlara kadara yükselebilmektedir.

Neden burası başka?

Kampçılar, denizin keyfini çıkarırken aynı zamanda spor yapabileceği bir tatil keyfi yaşar.

Farklı şehirlerden ve ülkelerden gençleri bir araya getiren kampta eğlence hiç bitmez.

Program, gençlerin nabzını tutan dinamik kamp direktörleri ve koçlar tarafından hazırlanmış eğlenceli aktiviteler ile zenginleştirilmiştir.

Doğası, sosyal ve kültürel etkinlikleri ile yaz aylarının en popüler mekanlarından Çeşme ve Alaçatı'ya 15 dakika uzaklıktaki Urla'da BE Camp Kamp Merkezi'nde konaklayan kampçılar, gündüz kiteboard yaparken geceleri de gönüllerince eğlenme fırsatı bulur.

Programı başarı ile tamamlayan gençler, evlerine unutulmaz anılar ve yeni dostluklar ile döner.

Kamp ortamı nasıl?

Kiteboard eğitimleri, profesyonel eğitmenler ve kiteboard sporcusu koçlar eşliğinde rüzgarın hiç kesilmediği Türkiye’nin önemli kiteboard spotlarında biri olan Urla Gülbahçe'de yapılır.

Temel kiteboard eğitim programı, 4 günlük teorik ve pratik eğitimlerden oluşur. Kampçılara eğitimler sırasında kullanılmak üzere fiziklerine uygun son model kiteboard malzemeleri tahsis edilir.

Programı tamamlayan kampçılar kendi başlarına kiteboard yapabilir seviyeye gelir. Orta ve iyi seviyede olanlar ise kendilerini geliştirme şansı bulur. 

Gündüz saatlerini kite yaparak geçiren kampçılar, kalan zamanlarını sosyal aktiviteler, şehir turları, kamp oyunları ve gece eğlenceleri ile değerlendirir. 

Kampçılar, kiteboard eğitimlerine, kamp aktivitelerine ve gezilere kendi yaşıtları ile gruplar halinde katılırlar. Gruplara eğlenceli ve dinamik Friends koçlar eşlik eder.

Alaçatı ve Çeşme gezileri, Oasis Aquapark ve tekne turu kiteboard kampının en sevilen etkinliklerdir. (bkz.Oasis Aquapark)

"İmkansıza ulaşmanın tek yolu, onun mümkün olduğuna inanmaktır."

Lewis Carroll

Kamp Hakkında
Direktörün Görüşü
DSC_0247 (2).JPG

Kamp Tesisi ve Konaklama​ 

Friends Yaz Kampları, son yıllarda Ege'nin en çok tercih edilen tatil beldesi olan İzmir'in Urla İlçe'sinde, çocuk ve gençlik kampları için özel olarak tasarlanmış BE Camp Kamp Merkezi'nde gerçekleşmektedir. Tesis, Friends Kampları'nın 25 yıllık kamp deneyimi sonrasında kurulmuş Türkiye'nin ilk özel kamp merkezi olma özelliği taşımaktadır. Alaçatı'ya 10 dakika Çeşme'ye ise 15 dakika uzaklıkta olan 6000m2'lik kamp merkezi, havası, doğası, etkinlik alanları ve lokasyonu ile eşsiz bir konumdadır. Tesis, kamp süresince sadece kampçılara ve kamp koçlarına tahsis edilmiştir. BE Camp Kamp Merkezi, atmosferi, teknik altyapısı ve zengin içerikleri ile kampçılara ideal bir kamp ortamı sağlar. Yemyeşil bir alana yayılmış tesis, İzmir şehir merkezine 30 dakika, İzmir Havalimanı'na ise 1 saat mesafededir. Kamp bünyesinde yüzme havuzu, yemek alanı, spor sahaları, yürüyüş ve bisiklet parkurları, atölyeler, çok amaçlı salon, açık hava sineması, konser alanı ve gece eğlenceleri için disko bulunmaktadır. Kampta konaklama, kampçılar için özel tasarlanmış 4 kişilik konforlu kamp odalarında ve tiny house evlerde yapılır. Tesis, 24 saat boyunca koçların ve kamp direktörlerinin gözetimindedir. BE Camp Kamp Merkezi'ni yakından incelemek için tıklayın.

Aktiviteler

Yüzme, futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, langırt, dj performansları ve partiler, geziler, tekne turu, su parkı, açık hava sineması, yarışmalar.

Ücrete Dahil Olanlar

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, atölyeler ve kamp içi etkinlikler, teknik malzemeler, kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler, geziler, tesis dışı etkinliklerin girişleri (Ör: Su parkı) ve kampa özel sağlık güvence paketi ücrete dahil değildir.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için SIK SORULAN SORULAR sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Kamp Bilgileri
bottom of page