top of page
TBA_1144.jpg
"Her şey hayal etmek ve o hayale inanmakla başladı."

Gençlerin kendilerini rahatça ifade edebildikleri, yeni dostluklar kurdukları, özgür ve mutlu oldukları bir dünya hayal ederek yola çıktık.

Onlara keyif alacakları, eğlenecekleri, eğlenirken kendilerini geliştirecekleri bir fırsat verebilirsek; enerjilerini nasıl verimli kullanacaklarını gösterip, onlarla birlikte üretebilir ve gelecek için onlara tecrübelerimizi aktarabilirsek kendi adımıza çok önemli bir şeyi başaracağımız inancıyla yolumuza devam ettik.

Hakan Sönmezöz
Hakan Sönmezöz
Kurucu ve Direktör

Hikâyemiz 1990’lı yıllarda böyle başladı. İstanbul Caddebostan’da küçük bir kamp faaliyeti ile başlayan serüven, yıllar içerisinde binlerce gencin katılımı ile büyük bir aileye dönüştü. Gerçekleştirdiğimiz kamplarla gençleri şehrin gürültüsünden ve temposundan uzaklaştırmak, doğa ile kucaklaştırmak, onlara macera ve adrenalin dolu aktiviteler eşliğinde kendilerini keşfetme ve yeni dostluklar kurma imkanı vermek  misyonumuz oldu. Camp Caddebostan adı ile başlayan kamp yolculuğumuza, dünyanın farklı ülkelerinden ve şehirlerinden katılan yüzlerce kampçı ile uluslararası bir kamp markasına dönüşen "FRIENDS CAMPS" olarak devam ediyoruz.

"Sen de gelsene. Burası başka..."

Bu sloganla hazırlanan kamp programlarımız, önce gençleri şehir hayatının getirdiği tüm zorunluluklardan ve alışkanlıklardan uzaklaştırıyor, sonra onlara kendileri için özel olarak hazırlanmış ve planlanmış gerçek hayatla karşı karşıya kalacakları yepyeni maceralar vaat ediyor. Friends Kampları'na katılan gençler, kamplarda doğa ve deniz ile buluşurken spor, sanat ve müzik ile eğleniyor ve kendini geliştiriyor.

 

Daha çok eğlence, daha çok macera, daha çok adrenalin ve yeni arkadaşlar ile geçirilen keyifli zamanlar kamplarda gençleri bekliyor.

 

Bu eğlenceli zamanlar esnasında kampçılar; liderlik, bir organizasyonun içinde başkaları ile ortak çalışabilme, iş bölümü, sosyal davranışlarında sağlıklı hareket edebilme, insanlarla doğru ilişkiler kurabilme, bireysel ve yaşamsal sorumlulukları edinme gibi özelliklerinin farkına varıyor. Şehre daha özgüvenli, kendi kararlarını almayı öğrenmiş, ayaklarının üzerinde durabilmeyi başaran ve bir sonraki kamp için heyecan duyan bireyler olarak geri dönüyor.

 

Kamp programlarımız, her yaş grubuna özel içeriklerle ve farklı temalarla hazırlanıyor. 9 - 17 yaş gruplarının fiziksel ve ruhsal gelişimleri göz önüne alınarak hazırlanan kamp programları, yaz ve kış tatillerinde gerçekleşiyor. Doğa, deniz, spor, sanat, bilim ve dil eğitimi temalı kamplar, halen İzmir - Urla, Bursa - Uludağ ve Avusturya - Kaprun'da düzenleniyor. Friends Kampları, Sörf Kampı'ndan Kayak ve Snowboard Kampı'na,  Liderlik Kampı'ndan Macera Kampı'na kadar bir çok renkli program ile gençlere alternatif seçenekler sunuyor.

 

Yurtiçinde ve yurtdışında pek çok meslek birliği ve federasyon tarafından akreditasyonu kabul edilen Friends Kampları; Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB), Türkiye Gençlik Kampları Derneği ve  Dünya Gençlik ve Öğrenci Turizmi Konfederasyonu (WYSTC) resmi üyesi olarak yer alıyor ve kamplarda başarılı performans gösteren örnek katılımcılarına uluslararası geçerliliği olan referans mektupları veriyor.

Hikayemiz

bottom of page