top of page
148.JPG

"Kampçılık paylaşmaktır."

Öğrencilik yıllarını burslu okuyarak geçiren bir genç olarak karşılıksız paylaşmanın ne kadar değerli bir erdem olduğunu çok erken yaşta öğrenmiştim. Yıllar ilerledikçe içinde bulunduğum zor şartlarda bana bu desteği sağlayan kurum ve kişilerin gösterdiği vizyonun önemini daha iyi anladım. Burs kültürünü yaşamak insana farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Kısıtlı olanaklar ile yaşamak durumunda olan çocuklara ve gençlere destek olmak ve deneyimlerimi paylaşmak bana her zaman keyif verdi. Belki de beni koç olmaya, kamp yapmaya ve gençlerle paylaşımda bulunma fikrine yönlendiren içgüdü de buydu. Koçluk yaptığım yıllar içerisinde emekli öğretmen annem Meral Sönmezöz'ün bireysel olarak yaptığı burs destekleri beni de bu konuda bir arayışa yönlendirdi. Friends Kampları olarak bu tip bireysel adımları, kamplarımızla nasıl entegre edip kurumsal bir yapıda daha çok çocuğa ve gence ulaştırabileceğimizi düşündük. 25 yıllık bir hayali hayata geçirip çocuklar ve gençlere yönelik yaz kampları için yaptığımız İzmir Urla'daki BE Camp tesisini tamamladıktan sonra bu konuda çalışmalara başladık. Hayatın bir cilvesi belki de bize bu konuda ilham veren annem Meral Sönmezöz, burs projemiz hayata geçmeden kısa bir süre önce vefat etti. Biz de ilk burs projemizi ona ve evlatlarını tek başına yetiştirmek durumunda olan tüm annelerin anısına atfettik.

Friends Kampları, Meral Sönmezöz Yaz Kampı Bursu ile her yaz tatilinde ihtiyaç sahibi belli sayıda gence yaz kampı bursu veriyor ve onların gelişimine destek oluyor. Bu projeye her yıl başta mezun kampçılarımız ve aileleri olmak üzere yakın dostlarımızdan, sivil toplum kuruluşlarından ve gençlik markalarından destekler geliyor. Kamp burslarımızı her yıl yeni projeler ile geliştirip daha fazla çocuğun ve gencin hayatına olumlu dokunuşlar yapmayı hedefliyoruz. Çocuklara ve gençlere yönelik sosyal sorumluk projeleri gerçekleştiren markalar ve firmalar ile işbirlikleri yapıyoruz. Sizler de bireysel ve kurumsal olarak burs projelerimize katkıda bulunabilir ve imkanlarınız ölçüsünde ihtiyaç sahibi gençlerin ve çocukların kamplara katılmasına, kendini keşfetmesine, yeni dostluklar kurmasına ve gerçek hayat deneyimleri yaşayarak kendini geliştirmesine destek olabilirsiniz. Göstereceğiniz destekler için şimdiden hepinize teşekkür ediyoruz.

Aşağıda 9 - 17 yaş grubu gençler için sağladığımız kamp burslarına, başvuru şartlarına ve nasıl destek olabileceğiniz hakkındaki detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Unutmayın hayat paylaştıkça güzelleşiyor.

Hakan Sönmezöz
Hakan Sönmezöz
Kurucu ve Direktör
IMG_7320 kopyası.jpeg
Meral Sönmezöz Yaz Kampı Bursu

Eşi Burhanettin Sönmezöz'ün 1985 yılında vefatından sonra yalnız bir anne olarak oğlunun tüm sorumluluğuna alan, öğretmenliğin yanı sıra, katıldığı sergilerden ve kermeslerden kazandığı ek kazançlar ile oğlunu sportif etkinliklere ve yaz kamplarına göndererek gelişimine destek olan Meral Sönmezöz (1946 - 2021), eğitim gönüllüsü ve yardımsever bir anneydi.

Uzun yıllar Anadolu'nun farklı noktalarında ve İstanbul'da okul müdürü ve öğretmen olarak görev yapmış, bir çok genç kızın sanat ile buluşmasını sağlamıştı. Emeklilik yıllarında ise yardım derneklerinde görev yapmış ve bir çok öğrencinin eğitimine destek olmuştu. 2016 yılında ailesi ile birlikte Urla'ya yerleşen Meral Sönmezöz Friends Kamplarının ve BE Camp Merkezinin gönüllü destekçilerinin başında yer almaktaydı.

Meral Sönmezöz Yaz Kampı Bursu kendisinin anısına oğlu Hakan Sönmezöz, gelini Tuba Sönmezöz ve torunları Begüm ve Emre Sönmezöz tarafından tek başına çocuk yetiştirmek durumunda olan annelerin çocuklarına karşılıksız olarak veriliyor.

Gerekli şartları sağlayan çocuklara ve gençlere bir dönem yaz kampına burslu olarak katılma hakkı sağlanıyor. Burs verilen öğrencilerin kişisel bilgileri saklı tutuluyor.

Sizde Bir Gencin Gelişime ve Geleceğine Destek Olabilirsiniz!

Sönmezöz Ailesinin merhum anneleri Meral Sönmezöz hatırasına bireysel olarak ile her yaz döneminde vereceği 10 kişilik yaz kampı bursunun yanı sıra, Friends Kampları da burs imkanının daha çok öğrenciye ulaşması için yardımsever kişi ve kuruluşların karşılayacağı her bir yaz kampı bursu için +1 öğrenciye yaz kampı bursu veriyor. Bu sayede daha fazla ihtiyaç sahibi genç yaz kamplarına katılma, yeni dostluklar kurma, vizyonunu genişletme ve kendini geliştirme şansı buluyor. Geçmiş yıllarda Friends Kamplarına katılan kampçıların aileri ve gençlerin gelişimine destek olmak isteyen kişi ve kuruluşlar bu kampanyaya destek olarak sosyal sorumluluklarını yerine getirebilirler. Bir kamp deneyimi bir gencin tüm geleceğini değiştirebilirler.

Burs Şartları

  • Babanın vefatı nedeniyle ebeveyn olarak sadece annesi tarafından bakılıyor olmak.

  • Eğitim hayatında başarılı olmak.

  • Eğitim hayatında her hangi bir disiplin cezası almamış olmak.

  • Maddi açıdan yaz kampı ücretini karşılayamayacak durumda olmak.

  • Yukarıda belirtilen şartları belge ile kanıtlayabilmek.

Başvuru Şekli

Yaz kampı bursu almak için talebinizi info@friendstravel.com.tr adresine e-posta olarak gönderebilirsiniz. Yaz kampı bursunu kimin için talep ettiğinizi, neden talep ettiğinizi ve belirtilen şartlara uygun olduğunuzu e-postanızda belirtmeyi unutmayın. Başvurunuz değerlendirilecek ve uygun görülmesi durumunda sizinle iletişime geçilerek gerekli evraklar talep edilecektir.

 

*Yaz kampı bursu bir para bursu değildir. Yaz kampına ücretsiz katılım hakkı sağlamaktadır. Her hangi bir şekilde satılamaz ve devir edilemez.

Burslar

bottom of page