top of page
MACERA-BANNER960.jpg
Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Macera Kampı
 
Yer: Urla/İzmir

Yaş Grubu: 9 - 11

Süre: 7 gün

Kontenjan: 40 Kampçı


Ücret: 39.990TL
Dönem: 28 Tem. - 3 Ağt. 2024

Macera bu sefer çok başka!

"Her kamp bir maceradır" sloganı ile gerçekleşen Macera Yaz Kampları, Friends Kampları'nın en tercih edilen kamplarındandır. Macera Yaz Kampı'na katılan 9 - 11 yaş grubu (ilkokul 4.sınıf ve ortaokul 5 - 6. sınıfı bitiren) öğrenciler, şehirin gürültüsünden uzaklaşır, doğa ile buluşur ve unutulmaz bir kamp deneyimi yaşarlar.

Kişisel gelişim ve takım çalışması odaklı bir program olan Macera Yaz Kampı süresince katılımcılar, elektronik cihazlardan, alışveriş merkezlerinden, trafikten, hava kirliliğinden uzaklaşır, Ege'nin mavi ve yemyeşil doğasında yaşamanın heyecanını keşfeder.

Gün boyu BE Camp Kamp Merkezi'nin büyülü atmosferinde koçları eşleğinde eğlenceli ve geliştirici aktiviteler yapan kampçılar, günlük kamp programında yer alan atölyelere ve etkinliklere katılırlar. Kampçılar için özel olarak hazırlanan müzik, sanat, drama, dans ve tamir atölyelerinde takım arkadaşları ile eğlenceli deneyimler yaşayan kampçılar, diğer zamanlarda ise tesiste yer alan spor alanlarında spor yaparlar ve turnuvalara katılırlar. Gün sonunda yapılan konserler, partiler ve kamp ateşi etkinlikleri Macera Yaz Kampı'nın vazgeçilmezlerindendir. Kamp dışında Alaçatı, su parkı ve tekne gezilerine katılan kampçılar, unutulmaz bir kamp macerası yaşarlar.

Neden burası başka?

Macera Yaz Kampı, kampçıların hayat görüşleri ile sorumluluk bilinçlerinin gelişmesine ve inisiyatif kullanabilmelerine katkıda bulunur.

Doğa ile uyumlu yaşamayı, zorluklarla mücadele etmeyi ve engeller karşısında çözüm üretmeyi öğretir.

Kampçıların, özgürlük, özgüven, paylaşma, takım ruhu ve mücadele duyguları gelişir.

Kampçılar, yarışma ve oyunlarda kazanma ve kaybetme duyguları ile nasıl baş edeceklerini öğrenirler.

Renkli atölye çalışmaları ile yaratıcılıkları ve özgüvenleri gelişir. 

Kamp ortamı nasıl?

Friends Kampları'nın en popüler kamp programlarından biri olan Macera Yaz Kampı, klasik yaz kamplarından farklı olarak renkli aktiviteleriyle, eğlenceyi ve heyecanı bir arada yaşamak isteyen kampçıların birinci tercihidir.

Kampta yapılan tüm aktiviteler, kamp direktörleri ve koçlar denetiminde gerçekleşir.

Kamp süresince koçlarının liderliğinde takımlar halinde hareket eden kampçılar, yaptıkları tüm aktivitelerde farklı yaşam deneyimleri kazanır ve kendilerini geliştirme fırsatı bulurlar.

Birbirinden heyecanlı aktiviteleri, muhteşem doğası ve zengin içeriği ile kampçıları; şehirin gürültüsünden ve karmaşasından uzaklaştıran ve onlara farklı bir dünyanın kapılarını aralayan Macera Yaz Kampı, gelişme çağındaki her çocuğun mutlaka yaşaması gereken unutulmaz bir deneyimdir.

"Hayat ya cesur bir maceradır ya da hiç bir şey."

Helen Keller

Kamp Hakkında
Direktör Yorumu
105.JPG

Kamp Tesisi ve Konaklama​ 

Friends Yaz Kampları, son yıllarda Ege'nin en çok tercih edilen tatil beldesi olan İzmir'in Urla İlçe'sinde, çocuk ve gençlik kampları için özel olarak tasarlanmış BE Camp Kamp Merkezi'nde gerçekleşmektedir. Tesis, Friends Kampları'nın 25 yıllık kamp deneyimi sonrasında kurulmuş Türkiye'nin ilk özel kamp merkezi olma özelliği taşımaktadır. Alaçatı'ya 10 dakika Çeşme'ye ise 15 dakika uzaklıkta olan 6000m2'lik kamp merkezi, havası, doğası, etkinlik alanları ve lokasyonu ile eşsiz bir konumdadır. Tesis, kamp süresince sadece kampçılara ve kamp koçlarına tahsis edilmiştir. BE Camp Kamp Merkezi, atmosferi, teknik altyapısı ve zengin içerikleri ile kampçılara ideal bir kamp ortamı sağlar. Yemyeşil bir alana yayılmış tesis, İzmir şehir merkezine 30 dakika, İzmir Havalimanı'na ise 1 saat mesafededir. Kamp bünyesinde yüzme havuzu, yemek alanı, spor sahaları, yürüyüş ve bisiklet parkurları, atölyeler, çok amaçlı salon, açık hava sineması, konser alanı ve gece eğlenceleri için disko bulunmaktadır. Kampta konaklama, kampçılar için özel tasarlanmış 4 kişilik konforlu kamp odalarında ve tiny house evlerde yapılır. Tesis, 24 saat boyunca koçların ve kamp direktörlerinin gözetimindedir. BE Camp Kamp Merkezi'ni yakından incelemek için tıklayın.

Aktiviteler

Müzik - sanat - film - drama - dans ve tamir atölyeleri, yüzme, futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, langırt, dj performansları ve partiler, geziler, tekne turu, su parkı, açık hava sineması, yarışmalar.

Ücrete Dahil Olanlar

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, atölyeler ve kamp içi etkinlikler, teknik malzemeler, kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler, geziler, tesis dışı etkinliklerin girişleri (Ör: Su parkı) ve kampa özel sağlık güvence paketi ücrete dahil değildir.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için SIK SORULAN SORULAR sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Kamp Bilgileri
bottom of page