MACERA-BANNER.jpg
Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Macera Kampı
 
Yer: Urla/İzmir
Yaş Grubu: 9 - 13
Süre: 7 gün
Ücret: 5990TL
***2021 Macera Kampı kayıtları kapanmıştır.***

Macera bu sefer çok başka!

"Her kamp bir maceradır" sloganı ile gerçekleşen Macera Kampları, Friends Kampları'nın en tercih edilen kamplarındandır. Macera Kampı'na katılan 9 - 13 yaş grubu ilkokul 3 - 4.sınıf ve ortaokul 5 - 6 - 7. sınıf öğrencileri, şehirin gürültüsünden uzaklaşır, doğa ile buluşur ve unutulmaz bir kamp deneyimi yaşarlar.

Kişisel gelişim ve takım çalışması odaklı bir program olan Macera Kampı süresince katılımcılar, elektronik cihazlardan, alışveriş merkezlerinden, trafikten, hava kirliliğinden uzaklaşır, Ege'nin yemyeşil doğasında yaşamanın heyecanını keşfeder.

Gün boyu Friends Kamp Merkezi'nin büyülü atmosferinde koçları eşleğinde eğlenceli ve geliştirici aktivitelere yapan kampçılar, günlük kamp programında yer alan atölyelere ve etkinliklere katılırlar. Kampçılar için özel olarak hazırlanan müzik, sanat, film, drama, dans, mutfak ve tamir atölyelerinde takım arkadaşları ile eğlenceli deneyimler yaşayan kampçılar, diğer zamanlarda ise tesiste yer alan spor alanlarında spor yapar ve turnuvalara katılırlar. Gün sonunda yapılan konserler, partiler ve kamp ateşi etkinlikleri Macera Kampı'nın vazgeçilmezlerindendir. Kamp dışında Alaçatı, Aquapark ve tekne gezilerine katılan kampçılar, unutulmaz bir kamp macerası yaşarlar.

Neden burası başka?

Macera Kampı, kampçıların hayat görüşleri ile sorumluluk bilinçlerinin gelişmesine ve inisiyatif kullanabilmelerine katkıda bulunur.

Doğa ile uyumlu yaşamayı, zorluklarla mücadele etmeyi ve engeller karşısında çözüm üretmeyi öğretir.

Kampçıların, özgürlük, özgüven, paylaşma, takım ruhu ve mücadele duyguları gelişir.

Yarışma ve oyunlarda kazanma ve kaybetme duyguları ile nasıl baş edecekleri öğretilir.

Renkli atölye çalışmaları ile sanatsal ve sportif yetenekleri gelişir.

Kamp ortamı nasıl?

Friends’in en popüler kamp programlarından biri olan Macera Kampı, klasik yaz kamplarından farklı olarak renkli aktiviteleriyle, eğlenceyi ve heyecanı bir arada yaşamak isteyen kampçıların birinci tercihidir.

Kampta yapılan tüm aktiviteler, profesyonel eğitmenler tarafından kamp direktörleri ve takım koçları denetiminde gerçekleşir.

Kamp süresince koçlarının liderliğinde takımlar halinde hareket eden kampçılar, yaptıkları tüm aktivitelerde farklı yaşam deneyimleri kazanır ve kendisini geliştirme fırsatı bulur.

Birbirinden heyecanlı aktiviteleri, muhteşem doğası ve zengin içeriği ile kampçıları, şehirden uzaklaştıran ve onlara farklı bir dünyanın kapılarını aralayan Macera Kampı, gelişme çağındaki her çocuğun mutlaka yaşaması gereken unutulmaz bir deneyimdir.

"Hayat ya cesur bir maceradır ya da hiç bir şey."

Helen Keller

Kamp Hakkında
Direktörün Görüşü
DSC_2731.jpg

Kamp Tesisi ve Konaklama​ 

Macera Yaz Kampı, son yıllarda Ege'nin en çok tercih edilen tatil beldesi olan İzmir'in Urla İlçe'sinde, çocuk ve gençlik kampları için özel olarak tasarlanmış Friends Kamp Merkezi'nde gerçekleşmektedir. Tesis, Friends Kampları'nın 25 yıllık kamp deneyimi sonrasında kurulmuş Türkiye'nin ilk özel kamp merkezi olma özelliği taşımaktadır. Alaçatı'ya 10 dakika Çeşme'ye ise 15 dakika uzaklıkta olan 6000m2'lik kamp merkezi, havası, doğası, etkinlik alanları ve lokasyonu ile eşsiz bir konumdadır. Tesis, kamp süresince sadece kampçılara ve kamp eğitmenlerine tahsis edilmiştir. Friends Kamp Merkezi, atmosferi, teknik altyapısı ve zengin içerikleri ile kampçılara ideal bir kamp ortamı sağlar. Yemyeşil bir alana yayılmış tesis, İzmir şehir merkezine 30 dakika, İzmir Hava Limanı'na ise 1 saat mesafededir. Kamp bünyesinde restoran, yüzme havuzu, spor sahaları, yürüyüş ve bisiklet parkurları, atölyeler, çok amaçlı salon, açık hava sineması, konser alanı ve gece eğlenceleri için disko bulunmaktadır. Kampta konaklama, kampçılar için özel tasarlanmış 4 kişilik konforlu kamp odalarında ve tinyhouse evlerde yapılır. Tesis, 24 saat boyunca koçların ve kamp direktörlerinin gözetimindedir. Friends Kamp Merkezi'ni yakından incelemek için tıklayın.

Aktiviteler

Müzik - sanat - film - drama - dans - mutfak ve tamir atölyeleri, yüzme, futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, langırt, dj performansları ve partiler, geziler, aqua park, açık hava sineması, yarışmalar.

Ücrete Dahil Olanlar

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, eğitimler ve kamp aktiviteleri, teknik malzemeler, kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler ve geziler ücrete dahil değildir.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için SIK SORULAN SORULAR sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Kamp Bilgileri
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom