Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Yelken Kampı
 
Türü: Deniz ve Yelken
Yer: Urla/İzmir
Yaş Grubu: 8 - 12
Tarih: 04 - 10 Ağustos
Süre: 7 gün
Ücret: 4990TL

Bu yaz rüzgârı başka!

Yelken kampı, 3 tarafı denizlerle çevrili ülkemizde genç denizci adaylarına yelken sporunu sevdirmeyi ve öğretmeyi amaçalayan eğlenceli ve renkli bir kamp programıdır. Kampçılar, Ege'nin harika bir atmosferinde hem sosyalleşir hem de uzman Göztepe Yelken Kulübü'nün uzman eğitmenlerinden yelken eğitimi alırlar. Kamp, Ege'nin incisi ve son yılların popüler tatil merkezlerinden Urla'da gerçekleşmektedir. 

Yaz boyunca kesintisiz poyrazı ile sörf sporu için en ideal merkezlerden biri olan Urla Torasan'daki sörf koyu Türkiye Yelken Federasyonu tarafından da milli takımlar kamp merkezi olarak seçilmiştir.

Kampçıların konakladığı kamp tesisi Alaçatı'ya 15dk. Çeşme'ye ise sadece 20dk. mesafededir. Kampçılar, bu sayede hem güvenli bir alanda yelken yapacak hemde gece gezileri unutulmaz bir tatil geçireceklerdir.

Teknelerin temel donanımından, rüzgâr ve manevraya kadar yelkenle ilgili temel bilgileri öğrenip, kampın sonunda tekne ile seyir yapacak seviyeye ulaşırlar.

Orta seviyedeki kampçılar ise kendilerini geliştirme ve performanslarını arttırma fırsatı bulurlar.

Rüzgar kalitesinin çok önemli olduğu yelken sporunda eğitimlerin gerçekleştiği Urla Torasan bölgesindeki eğitim alanı yaz boyunca aralıksız devam eden rüzgarı ile kampçılara kesintisiz yelken yapma imkanı sunar.

Yıl boyunca Yelken Federasyonu'nun yarışlarına ve Türkiye Şampiyonası'na ev sahipliği yapan Göztepe Spor Kulübü Urla Yelken Tesisleri, Türkiye'de eğitime en elverişli yelken eğitim merkezi olarak öne çıkmaktadır. 

Neden burası başka?

Kampçılar, denizin keyfini çıkarırken aynı zamanda spor yapabileceği bir tatil keyfi yaşar.

Farklı şehirlerden ve ülkelerden gençleri bir araya getiren kampta eğlence hiç bitmez.

Program, gençlerin nabzını tutan dinamik kamp direktörleri ve koçlar tarafından hazırlanmış eğlenceli aktiviteler ile zenginleştirilmiştir.

Doğası, sosyal ve kültürel etkinlikleri ile yaz aylarının en popüler mekanlarından Çeşme ve Alaçatı'ya 15 dakika uzaklıktaki Urla'da harika bir tesiste konaklayan kampçılar, gündüz sörf yaparken geceleri de gönüllerince eğlenme fırsatı bulur.

Programı başarı ile tamamlayan gençler, evlerine unutulmaz anılar ve yeni dostluklar ile döner.

Kamp ortamı nasıl?

Sörf eğitimleri, profesyonel eğitmenler ve sörf sporcusu koçlar eşliğinde rüzgarın hiç kesilmediği Türkiye’nin önemli sörf merkezlerinden biri olan Urla’da Göztepe Spor Kulübü Yelken ve Sörf tesislerinde yapılır.

Temel sörf eğitim programı, 4 günlük teorik ve pratik eğitimlerden oluşur. Kampçılara eğitimler sırasında kullanılmak üzere fiziklerine uygun son model sörf malzemeleri tahsis edilir.

Programı tamamlayan kampçılar kendi başlarına sörf yapabilir seviyeye gelir. Orta ve iyi seviyede olanlar ise kendilerini geliştirme şansı bulur. Gündüz saatlerini sörf yaparak geçiren kampçılar, kalan zamanlarını sosyal aktiviteler, şehir turları, kamp oyunları ve gece eğlenceleri ile değerlendirir.

"Bundan 20 yıl sonra yaptıkların değil, yapamadıkların için üzüleceksin; dolayısıyla halatları çöz, güvenli limandan uzaklara yelken aç, rüzgarı yakala, araştır, düşle, keşfet."

Aldous Huxley

Kamp Hakkında
Direktörün Görüşü

Kamp Tesisi ve Konaklama 

Deniz ve Yelken Kampları, rüzgarı ve doğası ile cennet olarak kabul edilen Urla'da gerçekleşmektedir. Kampçılar, kamp süresince sadece kendilerine tahsis edilmiş olan İYTE (İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi) Yaşam Merkezi kamp tesisimizde konaklar. 3500 hektar alana yayılan İYTE Yaşam Merkezi konforlu odaları, yeşil alanları, aktiviteleri ve zengin yemek menüleri ile kampçılara mükemmel bir kamp ortamı sunar. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na 30 dakika uzaklıktaki kamp tesisi, Alaçatı ve Çeşme'ye 15 dakika, Göztepe Spor Kulübü Yelken ve Sörf Tesisleri'ne ise 5 dakika mesafededir. Tesiste konaklama, kampçılar için özel olarak tasarlanmış 4 kişilik odalarda yapılır.

s

Aktiviteler

Kamp oyunları, yüzme, plaj voleybolu, plaj futbolu, su sporları, langırt, dj performansları ve partiler, şehir gezileri (Alaçatı-Çeşme-Urla), tekne turu, açık hava sineması, yarışmalar.

Ücrete Dahil Olanlar

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, eğitimler ve sportif aktiviteler, teknik malzemeler (yelken, board vs.), kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler, su parkı - plaj girişleri, tekne turu, su sporları, kantin ve gezilerdeki kişisel alışverişler ücrete dahil değildir.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için SIK SORULAN SORULAR sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Kamp Bilgileri
Daha Fazla Göster
Bizi Arayın

İzmir, Antalya, Bodrum, Bolu, Davraz, Avusturya

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Facebook

Instagram

YouTube

Vimeo

© 2019 designed by HOT AJANS