top of page
YELKEN-BANNER.jpg
Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Yelken Kampı
 
Yer: Urla/İzmir

Yaş Grubu: 9 - 11 / 12 - 14

Süre: 7 gün

Kontenjan: 20 Kampçı


Ücret: 49.990TL
1.Dönem: 28 Tem. - 3 Ağt. 2024
2.Dönem: 04 - 10 Ağustos 2024

Bu yaz rüzgârı başka!

Yelken kampı, 3 tarafı denizlerle çevrili ülkemizde genç denizci adaylarına yelken sporunu sevdirmeyi ve öğretmeyi amaçalayan eğlenceli ve renkli bir kamp programıdır. Kampçılar, Ege'nin harika bir atmosferinde hem sosyalleşir hem de uzman Urla Sailing Academy'nin uzman eğitmenlerinden yelken eğitimi alırlar. Kamp, Ege'nin incisi ve son yılların popüler tatil merkezlerinden Urla'da gerçekleşir. 

Yaz boyunca kesintisiz poyrazı ile yelken sporu için en ideal merkezlerden biri olan Urla İçmeler'deki yelken koyu Türkiye Yelken Federasyonu tarafından da milli takımlar kamp merkezi olarak seçilmiştir.

Kampçıların konakladığı BE Camp Kamp Tesisi Alaçatı'ya 10 dakika. Çeşme'ye ise sadece 15 dakika mesafededir. Kampçılar, bu sayede hem güvenli bir alanda yelken yapar hemde gece gezileri unutulmaz bir tatil geçirirler.

Teknelerin temel donanımından, rüzgâr ve manevraya kadar yelkenle ilgili temel bilgileri öğrenip, kampın sonunda tekne ile seyir yapacak seviyeye ulaşırlar.

Orta seviyedeki kampçılar ise kendilerini geliştirme ve performanslarını arttırma fırsatı bulurlar.

Rüzgar kalitesinin çok önemli olduğu yelken sporunda eğitimlerin gerçekleştiği Urla İçmeler bölgesindeki eğitim alanı yaz boyunca aralıksız devam eden rüzgarı ile kampçılara kesintisiz yelken yapma imkanı sunar.

Yıl boyunca Yelken Federasyonu'nun yarışlarına ve Türkiye Şampiyonası'na ev sahipliği yapan Urla Sailing Academy Yelken Tesisleri, Türkiye'de eğitime en elverişli yelken eğitim merkezlerinden biri olarak öne çıkmaktadır. 

Neden burası başka?

Kampçılar, denizin keyfini çıkarırken aynı zamanda spor yapabileceği bir tatil keyfi yaşar.

Farklı şehirlerden ve ülkelerden gençleri bir araya getiren kampta eğlence hiç bitmez.

Program, gençlerin nabzını tutan dinamik kamp direktörleri ve koçlar tarafından hazırlanmış eğlenceli aktiviteler ile zenginleştirilmiştir.

Doğası, sosyal ve kültürel etkinlikleri ile yaz aylarının en popüler mekanlarından Çeşme ve Alaçatı'ya 15 dakika uzaklıktaki Urla'da BE Camp Kamp Merkezi'nde konaklayan kampçılar, gündüz yelken yaparken geceleri de gönüllerince eğlenme fırsatı bulur.

Programı başarı ile tamamlayan gençler, evlerine unutulmaz anılar ve yeni dostluklar ile döner.

Kamp ortamı nasıl?

Yelken eğitimleri, profesyonel eğitmenler ve yelken sporcusu koçlar eşliğinde rüzgarın hiç kesilmediği Türkiye’nin önemli sörf merkezlerinden biri olan Urla Sailing Academy Yelken ve Sörf Tesisleri'nde yapılır.

Temel sörf eğitim programı, 4 günlük teorik ve pratik eğitimlerden oluşur. Kampçılara eğitimler sırasında kullanılmak üzere fiziklerine uygun son model yelken malzemeleri tahsis edilir.

Programı tamamlayan kampçılar kendi başlarına yelken yapabilir seviyeye gelir. Orta ve iyi seviyede olanlar ise kendilerini geliştirme şansı bulur. Gündüz saatlerini yelken yaparak geçiren kampçılar, kalan zamanlarını sosyal aktiviteler, şehir turları, kamp oyunları ve gece eğlenceleri ile değerlendirir.

"Bundan 20 yıl sonra yaptıkların değil, yapamadıkların için üzüleceksin; dolayısıyla halatları çöz, güvenli limandan uzaklara yelken aç, rüzgarı yakala, araştır, düşle, keşfet."

Aldous Huxley

Kamp Hakkında
Eğitim Tesisi
TBA_6279.JPG

Kamp Tesisi ve Konaklama​ 

Friends Yaz Kampları, son yıllarda Ege'nin en çok tercih edilen tatil beldesi olan İzmir'in Urla İlçe'sinde, çocuk ve gençlik kampları için özel olarak tasarlanmış BE Camp Kamp Merkezi'nde gerçekleşmektedir. Tesis, Friends Kampları'nın 25 yıllık kamp deneyimi sonrasında kurulmuş Türkiye'nin ilk özel kamp merkezi olma özelliği taşımaktadır. Alaçatı'ya 10 dakika Çeşme'ye ise 15 dakika uzaklıkta olan 6000m2'lik kamp merkezi, havası, doğası, etkinlik alanları ve lokasyonu ile eşsiz bir konumdadır. Tesis, kamp süresince sadece kampçılara ve kamp koçlarına tahsis edilmiştir. BE Camp Kamp Merkezi, atmosferi, teknik altyapısı ve zengin içerikleri ile kampçılara ideal bir kamp ortamı sağlar. Yemyeşil bir alana yayılmış tesis, İzmir şehir merkezine 30 dakika, İzmir Havalimanı'na ise 1 saat mesafededir. Kamp bünyesinde yüzme havuzu, yemek alanı, spor sahaları, yürüyüş ve bisiklet parkurları, atölyeler, çok amaçlı salon, açık hava sineması, konser alanı ve gece eğlenceleri için disko bulunmaktadır. Kampta konaklama, kampçılar için özel tasarlanmış 4 kişilik konforlu kamp odalarında ve tiny house evlerde yapılır. Tesis, 24 saat boyunca koçların ve kamp direktörlerinin gözetimindedir. BE Camp Kamp Merkezi'ni yakından incelemek için tıklayın.

Aktiviteler

Yüzme, futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, langırt, dj performansları ve partiler, geziler, tekne turu, su parkı, açık hava sineması, yarışmalar.

Ücrete Dahil Olanlar

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, atölyeler ve kamp içi etkinlikler, teknik malzemeler, kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler, geziler, tesis dışı etkinliklerin girişleri (Ör: Su parkı) ve kampa özel sağlık güvence paketi ücrete dahil değildir.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için SIK SORULAN SORULAR sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Kamp Bilgileri
bottom of page