top of page
AİLE KAMPI SLOGAN
Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Çekirdek Aile Kampı
 
Yer: Urla/İzmir

Yaş Grubu: 6 - 8 

Süre: 4 gün (Bayrama Özel)


Kontenjan: 20 Aile

Ücret: 29.990TL
1.Dönem: 16 - 19 Haziran 2024
2.Dönem: 20 - 23 Haziran 2024

Ege'nin harika doğasında bu aile kampı başka!

Çekirdek Aile Kampı, 1997 yılından bu yana 9  - 17 yaş grubu çocuklar ve gençler için yaz ve kış kampları düzenleyen Friends Kampları'nın kurucuları Hakan ve Tuba Sönmezöz'ün 6 - 8 yaş arası çocukları olan ailelere yönelik kampçılığa ilk adım projesidir. Kendileri de 2 çocuk sahibi olan Sönmezöz Ailesi, bu kamp ile minik kampçı adaylarını ve ebeveynleri kampçılık kültürü ile tanıştırıyor ve onlara unutulmaz bir hafta sonu macerası yaşatıyor. 

Ege'nin yükselen değeri Urla'da gerçekleşen Aile Kampları'na aileler ve çocuklar birlikte katılıyorlar. Cuma günü başlayan 2 gece 3 gün konaklamalı kamplar, Pazar günü sona eriyor. Aile Kampları, İzmir Urla'da yer alan Friends Kamp Merkezi'nde gerçekleşiyor. 

Neden burası başka?

Kampa katılan çekirdek aileler (anne, baba ve çocuklar), şehir yaşamındaki sıkışık ve tempolu yaşamlarından uzaklaşır yeşil ve mavinin iç içe olduğu kamp yaşamına uyum sağlarlar. 

Kampçı aileler, kendileri için hazırlanmış eğlenceli oyunlar, atölyeler, geziler ve kamp aktiviteleri zenginleştirilmiş program süresince Yarım Ada'nın tadını çıkartırlar.

Kampta yapılan aktiviteler, çocukların ve ebeveynlerin birbirini daha yakından tanımasını ve kaynaşmasını sağlar. Aileyi aile yapan ekip ruhu, yardımlaşma, birbirini destekleme, birlikte mücadele etmek gibi eylemler kamp etkinliklerinin ana hedefidir.

Aile Kampları, aynı zamanda minik kampçı adaylarını ebeveynlerinden uzakta geçirecekleri kamp, yurtdışı dil okulu, okul gezisi gibi seyahat deneyimlerine hazırlar.

Kampa katılan aileler, Friends Kamp Merkezi'nin doğal atmosferinde günlük hayatan uzaklaşma ve dinlenme fırsatı bulurlar.

Kamp direktörleri, kampa katılan aileler ile çocuk yetiştirirken yaşadıkları deneyimleri, çocukları hayata güçlü ve dayanıklı olarak hazırlamak için kullandıkları metodları paylaşırlar.

Kampçı aileler, kamp süresince doğa ile uyumlu yaşamayı, zorluklarla mücadele etmeyi ve engeller karşısında çözüm üretmeyi öğrenirler. 

Ailesi ile birlikte kamp deneyimi yaşayan minik kamçıların özgürlük, özgüven, paylaşma, takım ruhu ve mücadele duyguları gelişir.

Aileler, hem eğlenecekleri hem de günlük yaşamın dertlerinden uzaklaşacakları bu kamptan birbirinden güzel anılar ve yepyeni dostluklarla evlerine dönerler.

Kamp ortamı nasıl?

Aile Kampları, yaz kampları için özel olarak tasarlanmış ve tamamen kampçılara tahsis edilmiş 6000 m2 alana yayılan kampüsü ile doğa içerisinde alışılmışın dışında bir yaşam deneyimi sunar.

Kampçı aileler, aktiviteler dışında kalan zamanlarını spor aktiviteleri, atölyeler ve renkli kamp faaliyetleri değerlendirir. Çocuklar ve ebeveynler için ayrı düzenlenen etkinlikler esnasında kampçılara Friends ekibinin deneyimli koçları eşlik eder. 

Kamp süresince bölgeye özel kültürel geziler, aqua park ve tekne turu gibi çeşitli etkinlikler düzenlenir. 

Kampta yapılan aktiviteler, geziler ve diğer tüm etkinlikler kamp direktörü ve koçlar denetiminde gerçekleşir. 

"Anne babaların çocuklarına gösterecekleri en büyük sevgi, onlarla kuracağı arkadaşlıktır."

Henry Ford

Kamp Hakkında
Direktörün Görüşü
SonmezozAilesi_2.jpg

Kamp Tesisi ve Konaklama​ 

Aile Kampları, son yıllarda Ege'nin en çok tercih edilen tatil beldesi olan İzmir'in Urla İlçe'sinde, çocuk ve gençlik kampları için özel olarak tasarlanmış BE Camp Kamp Merkezi'nde gerçekleşmektedir. Tesis, Friends Kampları'nın 25 yıllık kamp deneyimi sonrasında kurulmuş Türkiye'nin ilk özel kamp merkezi olma özelliği taşımaktadır. Alaçatı'ya 10 dakika Çeşme'ye ise 15 dakika uzaklıkta olan 6000m2'lik kamp merkezi, havası, doğası, etkinlik alanları ve lokasyonu ile eşsiz bir konumdadır. Tesis, kamp süresince sadece kampçılara ve kamp koçlarına tahsis edilmiştir. BE Camp Kamp Merkezi, atmosferi, teknik altyapısı ve zengin içerikleri ile kampçılara ideal bir kamp ortamı sağlar. Yemyeşil bir alana yayılmış tesis, İzmir şehir merkezine 30 dakika, İzmir Hava Limanı'na ise 1 saat mesafededir. Kamp bünyesinde yüzme havuzu, yemek alanı, spor sahaları, yürüyüş ve bisiklet parkurları, atölyeler, çok amaçlı salon, açık hava sineması, konser alanı ve gece eğlenceleri için disko bulunmaktadır. Kampta konaklama, kampçılar için özel tasarlanmış 4 kişilik konforlu kamp odalarında ve tiny house evlerde yapılır. Tesis, 24 saat boyunca koçların ve kamp direktörlerinin gözetimindedir. BE Camp Kamp Merkezi'ni yakından incelemek için tıklayın.

Aktiviteler

Müzik - sanat -  drama - dans atölyeleri, yüzme, futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, langırt, geziler, aqua park, açık hava sineması, yarışmalar.

Ücrete Dahil Olanlar

3 kişilik çekirdek aile için konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, atölyeler ve kamp aktiviteleri, teknik malzemeler, kamp özel ödülü. (Yemekler, ulaşım, transferler ve geziler ücrete dahil değildir. Aile'de 2. çocuk olması durumunda ekstra ücretlendirilir. Yemekler kamp programına göre tesiste, tesis çevresindeki restoranlarda veya gezilerdeki tekne tarzında mekanlarda alınır.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için SIK SORULAN SORULAR sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Kamp Bilgileri
bottom of page