top of page
Snowboard ve Kayak Kampı - Des Alpes/Fransa
Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Fransa Snowboard ve Kayak Kampı 2020
 
Türü: Sömestre Kampı
Yer: Des Alpes/Fransa
 
Yaş Grubu: 14 - 18
 
Tarih: 26 Ocak - 1 Şubat
 
Süre: 8 gün
 
Ücret: 1690 Euro
Kamp Hakkında

Fransa Alplerinde kayak ve eğlence bambaşka!

Fransa Snowboard ve Kayak Kampı, sömestre tatilinde yurtdışı deneyimi yaşamak, Alp Dağları'nda kaymak ve keyifli vakit geçirmek isteyen (9.-10.-11.-12. sınıfa geçen öğrenciler) gençler için hazırlanmış özel bir programdır. 

Kampın temel hedefi, kampçıların snowboard ve kayak sporlarındaki seviyelerini geliştirmek, onlara keyifli bir tatil yaşatmak ve uluslararası deneyim kazandırmaktır.

Neden burası başka?

Dünyanın sayılı kayak merkezleri arasında yer alan Valdisere bölgesi, kampçılara snowboard ve kayak sporları dışında da  alpine coaster, buz pateni, freestyle gösterileri gibi aktiviterle zengin bir içerik sunar. 

Programa orta ve ileri seviye snowboard veya kayak yapabilen 14 - 17 yaş gençler kabul edilir.

Eğitimler, kampçıların fiziklerine uygun, son model snowboard ve kayak malzemeleri ile verilir.

Tüm günlerini pistlerde geçiren kampçılar, günde 5-6 saat kayma imkanı bulurlar. Kamp süresince kampçılara, Friends ekibinden yetişmiş, snowboard ve kayak branşlarında aktif sporculuk geçmişleri olan deneyimli koçlar eşlik eder. 

Kamp ortamı nasıl?

Fransa programı, kampçılara Alp Dağları’nın uzun ve farklı zorluk derecelerindeki pistlerinde kayma fırsatı sunar.

Özellikle freestyle hareketler yapmaya ilgi duyan kampçılar için farklı seviyelere göre hazırlanmış snowparklar bu bölgede yer almaktadır.

Kampçılar geceleri ise koçları eşliğinde Des Alpes'in renkli atmosferinde gezme ve eğlenme fırsatı bulurlar.

Alp Dağları'nın büyüleyici atmosferinde kaymak ve unutulmaz zaman geçirmek isteyen gençler için Fransa Snowboard ve Kayak Kampı son derece keyifli bir seçenektir.

Direktörün Görüşü
Adalie
Kamp Bilgileri

Kamp Tesisi ve Konaklama​ 

Fransa Kamp Merkezi, Alp Dağları'nın eteklerinde yer alan Des Alpes bölgesindedir. Dünyanın en ünlü kayak merkezleri arasında yer alan Des Alpes, uzun ve kaliteli pistleri ile gençlere sınırsız kayak imkanı sunar. Kampı süresince kampçılar, kendilerine tahsis edilen butik otel konseptindeki 4 yıldızlı özel kamp tesisinde konaklar. Kampçılar, sabah kahvaltılarını ve akşam yemeklerini kamp tesisinde alır, öğlen yemeklerini ise kayak merkezlerinde yerler. Bu sayede kampçılar, daha uzun süre kayma imkanı bulur.  Kampta kızlar ve erkekler gruplara ayrılır ve 2 veya 4 kişilik odalarda koçlarla birlikte konaklar.

 

Aktiviteler

SPA'da yüzme ve aqua park, buz pateni, alpine coaster, freestyle snowboard ve kayak gösterileri, sinema, şehir gezisi, gece eğlenceleri ve partiler.

 

Ücrete Dahil Olanlar

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, teknik malzemeler, skipass (çıkışlar), snowboard ve kayak koçluğu, kamp özel ödülü ve sertifika. (Uçak bileti, transferler, vize işlemleri, yurtdışı harç pulu, ekstrem sporlar sağlık sigortası, aktivite girişleri ve öğlen yemekleri ücrete dahil değildir.)

 

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için GENEL BİLGİLER sayfasını inceleyebilirsiniz. 

bottom of page