Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Macera Kampı
 
Türü: Doğa ve Gelişim
Yer: Aladağ/Bolu
Yaş Grubu: 9 - 13
Tarih: 28 Haz.- 04 Tem.
Süre: 7 gün
Ücret: 4990TL

Macera bu sefer çok başka!

Macera Kampı'na katılan 9 - 13 yaş grubu ilkokul 3 - 4.sınıf ve ortaokul 5 - 6 - 7 -  8. sınıf öğrencileri, şehirin gürültüsünden uzaklaşır, doğa ile buluşur ve macera içerikli aktiviteler ile unutulmaz bir kamp deneyimi yaşar.

Kişisel gelişim ve takım çalışması odaklı bir program olan Macera Kampı süresince katılımcılar, elektronik cihazlardan, alışveriş merkezlerinden, trafikten, hava kirliliğinden uzaklaşır, doğada yaşamanın heyecanını keşfeder.

Gün boyu Aladağ'ın büyülü atmosferinde koçları eşleğinde eğlenceli aktivitelere yapan kampçılar Türkiye'nin en büyük macera aktivitelerini içinde barındıran Destan Park Macera Parkında heyecanın tadını varırlar. (bkz.Destan Park)

Neden burası başka?

Macera Kampı, kampçıların hayat görüşleri ile sorumluluk bilinçlerinin gelişmesine ve inisiyatif kullanabilmelerine katkıda bulunur.

Doğa ile uyumlu yaşamayı, zorluklarla mücadele etmeyi ve engeller karşısında çözüm üretmeyi öğretir.

Kampçıların, özgürlük, özgüven, paylaşma, takım ruhu ve mücadele duyguları gelişir.

Yarışma ve oyunlarda kazanma ve kaybetme duyguları ile  nasıl baş edecekleri öğretilir.

Kamp ortamı nasıl?

Friends’in en popüler kamp programlarından biri olan Macera Kampı, klasik yaz kamplarından farklı olarak renkli aktiviteleriyle, eğlenceyi ve heyecanı bir arada yaşamak isteyen kampçıların birinci tercihidir.

Kampta yapılan tüm aktiviteler, profesyonel eğitmenler tarafından kamp direktörleri ve takım koçları denetiminde gerçekleşir.

Kamp süresince koçlarının liderliğinde takımlar halinde hareket eden kampçılar, yaptıkları tüm aktivitelerde farklı yaşam deneyimleri kazanır ve kendisini geliştirme fırsatı bulur.

Birbirinden heyecanlı aktiviteleri, muhteşem doğası ve zengin içeriği ile kampçıları, şehirden uzaklaştıran ve onlara farklı bir dünyanın kapılarını aralayan Macera Kampı, gelişme çağındaki her çocuğun mutlaka yaşaması gereken unutulmaz bir deneyimdir.

"Hayat ya cesur bir maceradır ya da hiç bir şey."

Helen Keller

Kamp Hakkında
Direktörün Görüşü

Kamp Tesisi ve Konaklama​ 

Doğa kampları, Bolu Aladağ'da Gazella Resort bünyesinde yer alan kampçılara özel tasarlanmış kamp merkezinde gerçekleşir. Kamp merkezi yemyeşil bir meşe ormanının ortasında yer almaktadır. Tesis, inşaat aşamasında bir tane bile ağaç kesilmeden doğa dostu konseptle yapılmıştır. Kamp merkezi olarak kullanılan alan; çevreciliğiyle, hayvanlar için güzel bir yaşam ortamı sunması ve sürdürülebilirliği sağlamasıyla bölgedeki en yeşil tesis olarak kabul edilmektedir. İstanbul'a 2,5 saat Ankara'ya 1,5 saat mesafedeki 150 dönümlük bir meşe ormanının içinde bulunan kamp tesisinde kampçılarımız için özel olarak hazırlanmış bir gençlik kampı bölümü yer almaktadır. Tesis çevresine farklı zorluk ve seviyelerde outdoor parkurlar ve takım aktiviteleri yer almaktadır. Kampta konaklama, kamp ruhuna uygun olarak hazırlanmış banyo ve lavabosu içinde yer alan konforlu odalarda yapılır. Kampçılar, tesisin kampçılara ayrılmış taş/ağaç karışımı bungalov tasarımlı odalarında kamp koçları denetiminde 3, 4 ve 5 kişilik gruplar halinde konaklar.

Aktiviteler

Atölyeler, outdoor etkinlikler, keşif rotaları, kano, takım oyunları, pusula kullanma, orienteering, trekking, gece yürüyüşü, düğüm teknikleri, çadır kurma, kamp ateşi, drama çalışmaları, reklam ve klip çekimleri, bisiklet, futbol, basketbol, voleybol, tenis, yüzme.

Ücrete Dahil Olanlar

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, eğitimler ve tesis içi aktiviteler, teknik malzemeler, güvenlik ekipmanları (kask, emniyet kemeri vs.), kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler, geziler, tesis dışı etkinlikler ve kantin alışverişleri ücrete dahil değildir.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için SIK SORULAN SORULAR sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Kamp Bilgileri
Daha Fazla Göster
Bizi Arayın

İzmir, Antalya, Bodrum, Bolu, Davraz, Avusturya

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Facebook

Instagram

YouTube

Vimeo

© 2019 designed by HOT AJANS