Ekran Resmi 2021-04-13 16.46.36.png
Kamp Videosu
Kamp Künyesi
Basketbol Kampı
 
Yer: Urla/İzmir
Yaş Grubu: 10 - 16
Süre: 6 gün
Ücret: 4990 TL
Tarih: 22 - 27 Ağustos
*Bu kamp programı basketbol geçmişi olan sporculara uygundur.

Yeteneğini göster, basketbolun tadını yaşa!

Friends Basketbol Kampı, tek pota sokak basketbolu kültürü üzerine kurgulanmış benzersiz bir programdır. Kampa katılan sporcular, klasik basketbol antrenmanlarından ve kamplardan farklı olarak kendi yeteneklerini özgürce sergileme şansı bulurlar. Kampçılar, kamp süresince her gün farklı sporcular ile eşleşerek 1*1, 3*3 ve 4*4 maçlar yaparak hem basketbolun tadına varır hem de yeteneklerini geliştirme imkanı bulurlar.

Neden burası başka?

Friends Basketbol Kampı, basketbolcu gençlerin kendilerini özgürce ifade etmesini teşvik eder. Bir çok genç sporcu çeşitli nedenlerle oynadıkları okul ve kulüp takımlarının maçlarında yeteri kadar süre alamamaktadır. Basketbol ise ancak süre aldıkça gelişim gösterilebilen bir spordur. Önünüz de sizden daha iri fizikli veya koç tarafından daha yetenekli bulunan oyuncular varken takımda süre alma şansı zordur. Sokakta ise şartlar farklıdır. Her oyuncu kendi fırsatını kendi yaratır. Yedekte beklemek, benchte oturmak, maçta yeterince süre alamamak diye bir şey yoktur. Kampta yapılan maçlarda ve turnuvalarda her gün farklı takımlar kurulur. Her oyuncu yer aldığı takımda maç boyunca değişmeden oynama şansı bulur. Bu sayede gençler oyunlarını daha rahat ortaya koyarlar. Oyundan alınma endişesi olmadan, hata yapmaktan korkmadan oynayan sporcuların özgüvenleri yükselir ve oyun kaliteleri artar.

Kampta maçlar, sokak basketbolu kültürüne uygun olarak tasarlanmış tek pota sahada gerçekleşir. Yapılan maçlar diğer oyuncular tarafından takip edilir. Böylece her kampçı diğer kampçıyı gözlemleyerek ona karşı neler yapabileceğini planlar. Aynı takımda olduklarında ise güçlü yönlerinden faydalanmayı öğrenirler.

Kampçılar, maçlar dışında koçlar eşliğinde yapılan fiziksel gelişim ve teknik çalışmalar ile güç ve kondisyon kazanır, kuvvetlenir, zayıf yönlerini geliştirme fırsatı yakalar.

Kamp ortamı nasıl?

Kamp süresince kampçılara, uzun yıllar basketbol alt yapılarında oyuncu ve antrenör olarak görev yapmış koçlar eşlik eder. Okul, kulüp ve sokak basketbolu kültürünü yakından bilen bu ekip kampçıların en yakın yol arkadaşıdır. Yaşadıkları deneyim ve tecrübeleri genç sporculara keyifle aktaran Friends Koçları, kampçılara rol model olurlar. Koçlarımız, genç basketbolcu adaylarıyla geleceğe giden yolda yaşadıkları deneyimleri, kendilerini geliştirmek için uyguladıkları antrenman tekniklerini, okul ve özel hayatlarını nasıl organize ettiklerini, kritik anlarda sorumluluk almak için kendilerini nasıl hazırladıklarını ve iyi bir basketbolcunun yaşam tarzının nasıl olması gerektiği konusundaki tecrübelerini paylaşırlar.

Kampta basketbolun dışında keyifli etkinlikler ve aktiviteler organize edilerek kampçıların güzel zaman geçirmeleri planlanmıştır. Müzik, açık hava sineması, partiler, havuz oyunları, Alaçatı - Çeşme gezileri ve tekne turu kampın en eğlenceli aktiviteleri arasındadır.

Verimli bir kamp dönemi geçirmek ve kampçıların gelişimini arttırmak için katılımcı kontenjanı sınırlandırılmıştır.

"Sadece oyna. Eğlen. Oyunun tadını çıkar. Bunu senden almalarına asla izin verme."

Michael Jordan

Kamp Hakkında
Kamp Tesisi
Basketbol Crossover

Kamp Tesisi ve Konaklama​ 

Basketbol Kampı, son yıllarda Ege'nin en çok tercih edilen tatil beldesi olan İzmir'in Urla İlçe'sinde, çocuk ve gençlik kampları için özel olarak tasarlanmış Friends Kamp Merkezi'nde gerçekleşmektedir. Tesis, Friends Kampları'nın 25 yıllık kamp deneyimi sonrasında kurulmuş Türkiye'nin ilk özel kamp merkezi olma özelliği taşımaktadır. Alaçatı'ya 10 dakika Çeşme'ye ise 15 dakika uzaklıkta olan 6000m2'lik kamp merkezi, havası, doğası, etkinlik alanları ve lokasyonu ile eşsiz bir konumdadır. Tesis, kamp süresince sadece kampçılara ve kamp eğitmenlerine tahsis edilmiştir. Friends Kamp Merkezi, atmosferi, teknik altyapısı ve zengin içerikleri ile kampçılara ideal bir kamp ortamı sağlar. Yemyeşil bir alana yayılmış tesis, İzmir şehir merkezine 30 dakika, İzmir Hava Limanı'na ise 1 saat mesafededir. Kamp bünyesinde restoran, yüzme havuzu, spor sahaları, yürüyüş ve bisiklet parkurları, atölyeler, çok amaçlı salon, açık hava sineması, konser alanı ve gece eğlenceleri için disko bulunmaktadır. Kampta konaklama, kampçılar için özel tasarlanmış 4 kişilik konforlu kamp odalarında ve tinyhouse evlerde yapılır. Tesis, 24 saat boyunca koçların ve kamp direktörlerinin gözetimindedir. Friends Kamp Merkezi'ni yakından incelemek için tıklayın.

Aktiviteler

Müzik - sanat - film - drama - dans - mutfak ve tamir atölyeleri, yüzme, futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, langırt, dj performansları ve partiler, geziler, aqua park, açık hava sineması, yarışmalar.

Ücrete Dahil Olanlar

Tam pansiyon konaklama, TÜRSAB seyahat sigortası, eğitimler ve kamp aktiviteleri, teknik malzemeler, kamp özel ödülü ve sertifika. (Ulaşım, transferler ve geziler ücrete dahil değildir.)

*Kamplarla ilgili merak ettiğiniz diğer bilgiler için SIK SORULAN SORULAR sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Kamp Bilgileri
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom